Domácí

Dopravnímu podniku v Budějovicích chybí řidiči. Omezí se provoz

Dopravní podnik v Českých Budějovicích musel dočasně omezit provoz na některých linkách. Asi 10 procent řidičů totiž onemocnělo a nemá je kdo nahradit.

Omezení se projeví tak, že podnik prodlouží intervaly na některých méně vytížených linkách. Například u linky číslo devět to bude o čtyři minuty.

Dopravní podnik se tomuto omezení snažil dlouhou dobu zabránit. Řidiči pracovali na přesčasy a za volanty autobusů usedali i zaměstnanci jiných profesí, kteří měli potřebná řidičská oprávnění, například opraváři nebo manažeři.

Související obsah

Teď se ale zhruba 10 procent kmenových řidičů z celkových 200 potýká se zdravotními problémy a situace už začala být neúnosná. Dopravní podnik má dlouhodobě o 16 řidičů méně, než potřebuje. Od března letošního roku sice přijal 10 nových, ti ale stále nemají dokončenou autoškolu.

Počet spojů ve městě proto dočasně klesne o čtyři procenta. Kapacitní problémy by to ale prý způsobit nemělo. Stejný problém musela společnost řešit už v září roku 2020 nebo 2021. Letos ale nastal podstatně dříve.

V celé České republice chybí odhadem podle Společenství autodopravců Čech a Moravy asi 15 tisíc řidičů.

ls, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz