Domácí

Žena na Liberecku se zranila při pádu z koně. Pomohli jí policisté v sedle

V ostrý zásah se během okamžiku změnila víkendová exhibice jízdní policie v Sosnové u České Lípy. Policisté na koních pátrali po ženě, která se zranila po pádu z koně. Utrpěla poranění hlavy a ztratila paměť, což její záchranu velmi zkomplikovalo.

Pro dvojici starokladrubských valachů to byl první služební zásah. Nejprve se ovšem předvedli na nedělní exhibici v Sosnové na tamním závodním okruhu. Po ukázkách toho, co umí, je policisté vyvedli k lesu, aby koně zklidnili. Cestou ale narazili na muže, který zoufale pátral po své ztracené ženě.

"Hledal svou manželku, která tam byla na koni, když spadla. Kůň se něčeho lekl. Paní byla pak už dezorientovaná," vysvětlil velitel jízdní policie v Libereckého kraje Vít Hák.

Související obsah

Žena sice měla mobilní telefon, ale kvůli ztrátě paměti po úrazu nevěděla, kde je a ani to, že se byla projet na koni. Policisté v sedlech začali okamžitě pročesávat les a po 20 minutách ženu objevili. "Asi po třech kilometrech jsme paní našli. Stěžovala si na bolest hlavy," doplnil Hák.

"Žena po pádu utrpěla otřes mozku a lékař jí doporučil klidový režim," informovala policejní mluvčí Ivana Baláková.

Jízdní policie funguje na Liberecku přesně rok a má zatím čtyři koně. Do budoucna se počítá se zvýšením jejich počtu až na 10. Půjčovat si je bude Královéhradecký, Ústecký a Středočeský kraj.

ls, TN.cz

Související témata

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz