Domácí

Chlapec si na Pardubicku vyráběl louč a namáčel ji v benzínu. Shořela stodola

Čtrnáctiletý chlapec měl o víkendu zapálit v Podhrázi na Pardubicku stodolu. Vyrobil si louč a manipuloval s ní tak neodborně, že se uvnitř objektu vznítil benzín. Škoda přesahuje půl milionu korun.

Nedělní večer narušily sirény hasičů a do obce poblíž Holic se sjelo hned šest jednotek. Ze stodoly o rozměrech přibližně 10 krát 10 metrů se pořádně kouřilo a byly vidět i plameny.

Půl hodiny trvalo, než hasiči oheň lokalizovali a odřízli. Další dvě hodiny jim zabralo dohašení. Uvnitř bylo navíc hodně věcí, například sekačka, kolo, propanbutanová láhev a také kanystry s benzínem.

Související obsah

Čtrnáctiletý chlapec si podle vyšetřovatelů ve stodole hrál a rozhodl se, že si připraví ohnivou show. Vzal klacek, omotal ho hadrem a ponořil do benzínu s tím, že si vyrobí louč. Trochu hořlaviny omylem vylil i na zem.

Podařilo se mu to. Louč planula. Když dohořela, odložil zbytek spáleného klacku ve stodole a odešel. Poté se vrátil, spatřil plameny a snažil se kanystr odnést, jenže ve stresu ho měl ještě převrátit. To plameny přiživilo a jediné, co dítě stihlo, bylo už jen zavolat strýce. Škoda přesahuje půl milionu korun.

Blíží se prázdniny, děti budou mít více volna a také méně dozoru. Například pardubičtí strážníci chodí před prázdninami do škol a radí dětem, co dělat v krizových situacích, na jaká telefonní čísla volat a jak popisovat události na tísňové lince. A apelují i na to, aby měly děti v telefonu nainstalovanou například aplikaci Záchranka.

ls, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz