Krimi

Senior strávil většinu života ve vězení. Po propuštění měl střelit do hlavy barmanku

Za pokus o vraždu v pondělí poslal olomoucký okresní soud do vazby 72letého seniora. Podle policistů se pokusil loupit v jedné olomoucké herně a při přepadení postřelil obsluhu podniku. Důchodce strávil dvě třetiny života ve vězení. Kvůli brutalitě útoku nechtějí policisté videozáznam zveřejnit. V seniorském věku jsou u nás ve věznicích necelá dvě procenta vězňů, tedy asi 300 lidí.

V herně na jedné z olomouckých hlavních ulic se odehrálo drama, které skončilo střelbou. Hernu podle policistů zpovzdálí sledoval 72letý důchodce. Když si byl jistý, že uvnitř nikdo není, šel loupit. "Poté vstoupil dovnitř a s revolverem v ruce zamířil na obsluhu," popsal šéf odboru obecné kriminality z olomouckého policejního ředitelství Jan Lisický.

Chtěl peníze, barmanka mu je ale odmítla dát. Senior podle spisu hovor utnul výstřelem. "Ten člověk jí nedal nejmenší šanci. A naprosto chladnokrevně ze vzdálenosti několika desítek centimetrů ji střelil do hlavy," dodal Lisický.

Související obsah

"Viděla jsem hodně policistů a sanitky. Policie byla tady v herně, bála jsem se," popsala pro TV Nova pracovnice nedaleké trafiky.

Po třech hodinách policisté muže našli, to už byl na olomouckém nádraží. Ze 72 let života strávil za mřížemi neuvěřitelných 48. "Jedná se o nebezpečného recidivistu, který byl v minulosti mnohokrát odsouzen. Mimo jiné i za vraždu," upozornil Lisický.

Podle policistů je případ výjimečný právě věkem muže. Odsouzených seniorů ale stále přibývá.

lud, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz