Domácí

Česko zažilo teplotní šok. Cestou do práce parno, odpoledne zima a liják

Česko zažilo teplotní šok. Cestou do práce parno, odpoledne zima a liják
Ilustrační foto Zdroj: Profimedia

V úterý se v Česku prudce ochladilo. Ráno to sice na některých místech vypadalo, že nás čeká další den plný sluníčka, ale po poledni se začalo ochlazovat. Meteorologové dokonce varují před hustým deštěm.

Jak se zdá, jarní počasí není výrazně proměnlivé jen v dubnu, ale s prudkými změnami v rámci jednoho dne se můžeme setkat i v květnu. Důkazem je například úterý. Zatímco dopoledne pražilo sluníčko, a to zejména v Praze a na jižní Moravě, odpoledne se zatáhlo a výrazně se ochladilo.

Podle Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ) za to může zvlněná studená fronta, která se šíří z jihozápadu republiky. Platí proto výstraha před vydatným deštěm, která se týká zejména Vysočiny a kraje Pardubického a části Jihomoravského.

Související obsah

Meteorologové varují, že v těchto krajích může spadnout od 30 až do 60 mm srážek. "To může vést i k rozvodnění menších toků, zejména pak v exponovaných lokalitách. Vzhledem k tomu, že nasycení půdy v rámci republiky je poměrně nízké, tak by srážky neměly představovat výrazné riziko a většinu vody by měla půda zachytit," varuje ČHMÚ na svém facebookovém účtu.

Výstraha meteorologů platí až do středečních šesti hodin ráno.

Podívejte se na úterní předpověď počasí:

Aktuální předpověď počasí

Sledujte aktuální předpověď počasí v České republice i ve vašem kraji.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz