Zahraničí

Hrůzný nález v Mariupolu. Dělníci objevili 200 mrtvol ve sklepě bytového domu

Hrůzný nález v Mariupolu. Dělníci objevili 200 mrtvol ve sklepě bytového domu
Zdroj: Profimedia

V ruinách budov v Mariupolu objevili dělníci děsivý pozůstatek tříměsíčního obléhání přístavního města. Při vyklízení zničených objektů narazili na sklep bytového domu, v němž nalezli přibližně 200 mrtvých těl. Podle ukrajinských představitelů jde o jeden z nejhorších případů utrpení civilistů v zemi.

Těla asi 200 lidí objevili dělníci při vyklízení ruin v Mariupolu. Nalezli je ve sklepě panelového domu pod hromadou suti. "Těla se už rozkládala a jejich zápach se šířil okolím," řekl v úterý poradce mariupolského starosty Petro Andrjuščenko podle agentury AP.

Ukrajinské úřady nesdělily, kdy přesně dělníci těla objevili, jak dlouho ve sklepě domu ležela či jakým způsobem lidé zemřeli. Vysoký počet obětí v jednom domě však znepokojivě připomíná útok na mariupolské divadlo, kde při bombardování zemřelo 600 lidí.

Související obsah

Obléhání Mariupolu skončilo 20. května, kdy ruská vojska dobyla poslední baštu obránců města v továrním komplexu Azovstal. Ve městě, kde před válkou žilo přibližně 450 tisíc obyvatel, jich zůstalo jen asi 100 tisíc.

V Mariupolu zahynulo na následky ruského obléhání podle předběžných odhadů asi 21 tisíc lidí. Většinou šlo o ruské ostřelování, své oběti si však vyžádal i hlad, zima a nedostatek lékařské péče. Pro srovnání: v městečku Buča, jehož záběry na začátku dubna otřásly světem, zemřelo asi tisíc lidí.

Na předměstí Mariupolu byl na konci dubna objeven masový hrob:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz