Zahraničí

Střelec z Texasu byl introvert. Zbraněmi se před útokem chlubil na internetu

Střelec z Texasu byl introvert. Zbraněmi se před útokem chlubil na internetu
Policie uzavírá okolí základní školy v Uvalde, kde mladík zastřelil 19 dětí a dva učitele Zdroj: Profimedia.cz

Svět vyděsila střelba na základní škole v USA, při které zemřelo 21 lidí. Agresorem byl zřejmě 18letý mladík Salvador Ramos. Předtím než se k činu odhodlal, nechával na sociálních sítích indicie, které naháněly strach.

Při přestřelce se policii podařilo zlikvidovat mladíka, který měl v úterý střílet na základní škole v Texasu. Za oběť mu padlo 19 dětí a dvě učitelky. Nyní vyplouvají na povrch informace o domnělém pachateli.

Podle dosavadních zjištění policie jde o 18letého Salvadora Ramose. Proč střílel, není zatím jasné. Předtím než se vydal do školy, měl postřelit svou babičku, která na následky vážných zranění zemřela v nemocnici. Uvedl to deník The Mirror.

Související obsah

Jak hrozný čin se chystá spáchat, měl Ramos údajně naznačovat na sociálních sítích. Na svůj instagramový profil umístil fotografie zbraní, které dostal k 18. narozeninám. Pak na nich označil neznámou ženu, které napsal, že pro ni má "speciální tajemství". Chtěl, aby jeho fotografie dál sdílela.

"Je to cizí člověk, nic o něm nevím. Rozhodl se mě označit na svém postu se zbraněmi. Je mi moc líto obětí a jejich rodin, opravdu nevím, co říct," napsala tato žena na instagram. Příspěvek je už ale smazaný.

Když Ramos ženě napsal, nechápala, o co mu jde. Následně se omluvila, že je nemocná a potřebuje se prospat. Když se probudila, Ramos s ní už nekomunikoval.

"Jediný důvod, proč jsem mu odpověděla, byl ten, že jsem se ho bála. Přála bych si zůstat vzhůru, abych se ho alespoň pokusila přesvědčit, aby svůj zločin nespáchal. Nevěděla jsem o tom," řekla po tragédii.

Ve zprávách Ramos ženu žádal, aby šířila fotky jeho zbraní. Ta to odmítla, napsala mu, že ho nezná a jeho žádost jí připadá zvláštní. "Mám malé tajemství," napsal mladík v jedné ze svých posledních zpráv.

Podle jeho bývalého spolužáka byl Ramos ve škole šikanován kvůli stylu oblékání. Proto začal vynechávat hodiny, později přestal chodit do školy úplně. Před nedávnem měl Ramos svému kamarádovi poslat fotku batohu plného nábojů.

Salvador Ramos pracoval v pobočce rychlého občerstvení Wendy´s. Jeho zaměstnavatel Adrian Mendez podle The New York Times prohlásil, že Ramos se stahoval do sebe, nebyl komunikativní ani přátelský, jak je na to zvyklý u jiných svých zaměstnanců.

Střelba na texaské škole. Pachatelem má být 18letý mladík:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz