Zahraničí

"Nejmilejší chlapec, jakého jsem poznal." Tyto andílky postřílel šílenec v Texasu

Na veřejnosti se začaly objevovat identity obětí střelce ze základní školy v Texasu. Rodiny truchlí po dětech ve věku osm až deset let. Salvador Ramos zastřelil také dvě učitelky.

Dědeček osmiletého Uziyaha potvrdil smrt svého vnuka agentuře AP. "Nejmilejší chlapec, jakého jsem poznal," řekl o nejmladší oběti úterní střelby. "Neříkám to jenom proto, že je můj vnuk," dodal. "Začínali jsme si házet míčem a učil jsem ho přihrávat. Velmi rychlý malý kluk a uměl velmi dobře házet," zavzpomínal na poslední návštěvu svého vnuka. 

Střelec v úterý zabil také malého Xaviera. "Milující 10letý kluk, který si užíval život," popsala jej jeho sestřenice Lisa Garzaová. "Byl duchaplný, strašně rád tancoval se svými bratry i mámou. Tohle se na nás všech strašně podepsalo," sdělila.

Sociální sítě zaplavily fotky dětí z texaského Uvalde, kde se tragédie odehrála. Smrt své 10leté dcery Amerie potvrdil její otec na facebooku. "Děkuji všem za modlitby a snahu najít mou holčičku. Byla nalezená. Má malá láska už létá v nebi s anděly. Prosím, neberte každou vteřinu jako samozřejmost. Obejměte svou rodinu a řekněte jí, že ji milujete. Miluji tě, Amerie," napsal.   

Související obsah

Smrt malého Josého potvrdil deníku Washington Post jeho strýc. Pár hodin před střelbou dostal 10letý chlapec od školy diplom za skvělý prospěch. "Byl strašně chytrý, nikdy se nedostal do žádného problému," prohlásil o něm strýc.

Smrt svých dětí potvrdili i rodiče 10letých dívek Annabell a Ellie. "Panenka... nejšťastnější dítě na světě," uvedli o Annabell její rodiče. "Máma s tátou tě milují, nikdy na to nezapomeň a stůj vždy po našem boku," napsali.

Na místě zemřela i 10letá Nevaeh. "Děkuji všem za modlitby, naši Nevaeh našli. Létá na nebi s anděly. Hodně tě milujeme, Nevaeh, naše princezno. Prosím, modlete se za její rodiče a celou naši rodinu," sdělila její sestřenice.

Související obsah

Střelec zabil i dvě učitelky. Šlo o 44letou Evu Mirelesovou a 40letou Irmu Garciovou. "Má krásná sestřenice. Velmi zničující den pro nás všechny. Mé srdce je rozdrcené na milion kousků," napsala podle deníku The Independent sestřenice učitelky Evy Mirelesové. 

"Moje teta nepřežila, obětovala se, aby chránila děti ve své třídě, prosím, abyste se modlili za mou rodinu i za celou její rodinu. Její jméno je Irma Garciová a zemřela jako hrdinka. Milovali ji mnozí a bude opravdu chybět," napsal na twitteru synovec učitelky Irmy Garciové.

V texaské škole střílel 18letý chlapec:

TN.cz

Související témata

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz