Zahraničí

Zemřel člen legendární skupiny Depeche Mode. Bylo mu 60 let

Ve věku 60 let zemřel ve čtvrtek Andy Fletcher. Zakládající člen kapely Depeche Mode hrál na klávesy. Příčina úmrtí zatím není známá.

"Jsme šokovaní a plni ohromného smutku z předčasného úmrtí našeho drahého přítele, rodinného člena a spoluhráče z kapely Andyho 'Fletche' Fletchera," napsala na twitteru ve čtvrtek kapela Depeche Mode.  

Podrobnosti o smrti slavného klávesisty a spoluzakladatele elektronické kapely Depeche Mode zatím nejsou známé.

Agentura AP s odkazem na osobu blízkou kapele uvedla, že Fletcher zemřel ve čtvrtek přirozenou smrtí ve svém domě ve Velké Británii. Zdroj AP mluvil pod podmínkou anonymity, protože nebyl oprávněn podávat veřejná vyjádření.

"Naše srdce jsou s jeho rodinou a žádáme vás, abyste je drželi ve svých myšlenkách a respektovali jejich soukromí," uvedla kapela.

Související obsah

"Fletch měl opravdu zlaté srdce a byl tu vždy, když jste potřebovali podporu, živou konverzaci, dobrý smích nebo studený půllitr," sdělili Depeche Mode. Hudebníkovi bylo 60 let. 

Fletcher se narodil v roce 1961 v anglickém Nottinghamu. S kapelou Depeche Mode hrál od jejího založení v roce 1980. Podílel se tedy na hitech Personal Jesus, Enjoy The Silence a I Feel You.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz