Zajímavosti

Muž v Japonsku se chtěl stát psem. Za proměnu v kolii zaplatil stovky tisíc

Japonec se rozhodl splnit si svůj sen stát se psem. Na zakázku si tedy nechal vyrobit realistický kostým svého oblíbeného plemena – kolie, za který zaplatil stovky tisíc korun. Zdá se, že za své peníze dostal přesně to, co si přál. Někteří komentující si totiž mysleli, že jde o skutečné zvíře.

Každý má v životě nějaký sen a Japonec Toko se rozhodl, že ten svůj si musí rozhodně splnit. A jaké bylo tajné přání? Proměnit se v kolii. Zaplatil tedy téměř dva miliony jenů (asi 400 tisíc korun) společnosti Zeppet, která vyrábí sochy a vycpaná zvířata pro filmy, za to, že mu vyrobí realistický kostým kolie.

Výroba trvala podle deníku The Mirror 40 dní a Toko stále přidával další vylepšení, aby byl kostým dokonalý a podle jeho představ. "Dávám přednost čtyřnohým zvířatům, zejména těm roztomilým. Z nich jsem se rozhodl pro psa, protože jsem chtěl velké zvíře, které je mi důvěrně známé," řekl Toko.

Související obsah

Pro kolii se rozhodl proto, že je to jeho oblíbené plemeno, uvedl japonský web Mynavi. S pohybem končetin v kostýmu údajně problém nemá, jen s nimi nemůže příliš hýbat, aby stále vypadal jako pes. Po koupi obleku se nejspíš Toko definitivně "změnil" v psa. Vyvstává tedy otázka, zda bude v převleku kolie chodit i do společnosti.

O Tokově proměně se začalo mluvit poté, co zveřejnil virální video s názvem Snažil jsem se stát kolií, které na platformě YouTube nasbíralo přes 1,3 milionu zhlédnutí. Video je populární i na twitteru, kde ho vidělo 1,7 milionu uživatelů. Toko je na videu v kostýmu a hýbe se jako pes. Převaluje se, pohybuje "packami" a na konci videa divákům zamává. Dokonce může i otevírat pusu. Někteří sledující si dokonce mysleli, že se jedná o skutečného psa.

Související obsah

​Jeden ze zaměstnanců firmy Zeppet popsal japonskému webu tvorbu převleku. "Snažili jsme se reprodukovat kostru psa na kostře člověka. Stavba kostry je velmi odlišná, a tak jsme dlouho přemýšleli, jak to udělat, aby vypadal jako pes. Shromáždili jsme také fotografie pořízené z různých úhlů, abychom reprodukovali krásnou srst kolie a ujistili se, že srst přirozeně splývá," uvedl zaměstnanec.

Podle něj není Toko jediný, kdo si u firmy nechal vyrobit kostým na zakázku. Na tyto zákazníky údajně připadne asi deset procent ze všech objednávek. Vypadá to tedy, že jsou realistické převleky v Japonsku oblíbené.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz