Domácí

Muž měl pobodat manželku. Ta spolu se synem skončila v nemocnici

Pokus o dvojnásobnou vraždu má podle policistů na svědomí 55letý muž z Jičínska. V neděli odpoledne měl nožem napadnout manželku a syna.

Motivem byly zřejmě dlouhodobé spory v rodině v obci Vršce. 55letý muž zaútočil nejprve na 48letou manželku a poté i na svého 22letého syna, který se svoji matku snažil chránit.

Útočník použil tu nejčastější zbraň při podobných konfliktech v rodinách, kuchyňský nůž. Manželku pobodal velmi vážně, syn má podle informací TV Nova zlomenou ruku, přesto se mu ale zřejmě podařilo život své matky zachránit a sám svého otce poranil.

Ten pak z domu utekl, nasedl do auta a policisté ho dopadli po hodině až v Novém Bydžově, vzdáleném přibližně 20 kilometrů. Útočníka ještě před výslechem převezli policisté sanitkou do královéhradecké fakultní nemocnice. Tam už v tu chvíli byla v péči lékařů také velmi vážně zraněná 48letá žena. Tu transportoval vrtulník záchranářů.

Související obsah

​"Podezříváme ho ze zvlášť závažného zločinu vraždy ve stadiu pokusu, dále z nebezpečného vyhrožování a případě odsouzení mu hrozí až 20letý trest nebo trest výjimečný," uvedla mluvčí policie Hradec Králové Eliška Majerová.

V pondělí po druhé hodině odpolední policie na svém twitterovém účtu oznámila, že muže obvinila z obou trestných činů.

niká, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz