Krimi

Smrti unikli jen o vlásek. Policisty na dálnici málem smetl autobus

Dálniční policisté z oddělení Kocourovec unikli hrobníkovi z lopaty. Během vyšetřování dopravní nehody na dálnici D46 si jich nevšiml řidič autobusu, který jednoho z policistů málem srazil. Teď po něm pátrá policie.

Policisté z Olomouckého kraje jen díky své rychlé reakci zvládli uskočit na ně se řítícímu autobusu. Dvojice mužů zákona dálničního oddělení Kocourovec šetřila v pátek před půlnocí srážku auta se zvěří na dálnici D46 ve směru z Prostějova na Olomouc.  

Místo měli vyznačené světelnými puky a vytahovacími kužely. Samotní policisté byli opatření reflexními vestami a svítilnami. Na změnu pruhu dokonce šoféra upozorňovalo i policejní auto. Ani toho si však řidič zahraničního autobusu nevšiml.

Související obsah

​Jeho nezodpovědná jízda navíc poškodila světelná značení, která měla řidiče odklánět do druhého pruhu. "Navíc z místa nehody ujel, aniž by zastavil. V tuto chvíli věc šetříme pro podezření ze spáchání dopravního přestupku a po neznámém řidiči pátráme," uvedl policejní mluvčí Libor Hejtman.

Policisté z celého incidentu pořídili video. Na něm je vidět, jak jeden z nich stihl autobusu těsně utéct a přeskočil nedaleká svodidla. Dále je zřetelné, že měl řidič co dělat, aby nenaboural do odstaveného policejního auta. 

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz