Krimi

Smrti unikli jen o vlásek. Policisty na dálnici málem smetl autobus

Dálniční policisté z oddělení Kocourovec unikli hrobníkovi z lopaty. Během vyšetřování dopravní nehody na dálnici D46 si jich nevšiml řidič autobusu, který jednoho z policistů málem srazil. Teď po něm pátrá policie.

Policisté z Olomouckého kraje jen díky své rychlé reakci zvládli uskočit na ně se řítícímu autobusu. Dvojice mužů zákona dálničního oddělení Kocourovec šetřila v pátek před půlnocí srážku auta se zvěří na dálnici D46 ve směru z Prostějova na Olomouc.  

Místo měli vyznačené světelnými puky a vytahovacími kužely. Samotní policisté byli opatření reflexními vestami a svítilnami. Na změnu pruhu dokonce šoféra upozorňovalo i policejní auto. Ani toho si však řidič zahraničního autobusu nevšiml.

Související obsah

​Jeho nezodpovědná jízda navíc poškodila světelná značení, která měla řidiče odklánět do druhého pruhu. "Navíc z místa nehody ujel, aniž by zastavil. V tuto chvíli věc šetříme pro podezření ze spáchání dopravního přestupku a po neznámém řidiči pátráme," uvedl policejní mluvčí Libor Hejtman.

Policisté z celého incidentu pořídili video. Na něm je vidět, jak jeden z nich stihl autobusu těsně utéct a přeskočil nedaleká svodidla. Dále je zřetelné, že měl řidič co dělat, aby nenaboural do odstaveného policejního auta. 

TN.cz

Související témata

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz