Zajímavosti

Tohle našla žena na zahradě u Prahy. Kdo se bojí pavouků, ať se radši nedívá

Takový nález vystraší každého, kdo nemá rád pavouky. Žena z Chrášťan objevila několik desítek malých potvůrek. Nejde ale o druh, který by byl člověku nebezpečný.

Na velmi nevšední podívanou narazila tento týden paní ze středočeských Chrášťan. Všimla si velkého množství malých pavouků. Po tomto nálezu dostala strach, aby se něco nestalo jí, dětem nebo zvířatům.

Naštěstí jde sice o těžko přehlédnutelného, ale jinak pro člověka neškodného křižáka pruhovaného. "Nejen na predátory, ale i na člověka působí křižák pruhovaný svým exteriérem 'jedovatě'. Netřeba se ho však obávat. Je sice, jako všichni ostatní pavouci, jedovatý, ale jeho klepítka (chelicery) jsou malá a neschopná prokousnout lidskou kůži. Složení jeho jedu dosud nebylo podrobně zkoumáno, ale pro člověka není nebezpečné," uvádí se o tomto druhu v magazínu stoplusjednička.

Související obsah

Přítomnost tohoto křižáka, který pochází ze střední Asie a oblastí kolem Středozemního moře, byla v Česku potvrzena teprve v roce 1991. Nápadně zbarvené jsou jen samičky. Samečci, kteří jsou výrazně menší, jsou hnědí s nevýraznou kresbou.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz