Domácí

Češi si chtějí vynahradit dva roky bez cestování. Na dovolenou vyrážejí už nyní

Pořádnou dovolenou si mnoho z nás v uplynulých dvou letech kvůli koronavirové pandemii neužilo. Ale podle dat cestovních kanceláří si to letos rozhodně chceme vynahradit. Řada lidí tak ani nečeká na prázdniny a na dovolenou vyráží mnohem dřív než obvykle.

Po téměř dvou letech se mnoho Čechů těší na dovolenou u moře. Někteří byli netrpěliví a vyrazili za odpočinkem dříve. Jedním z nich je i pan František. "Domluvili jsme se, že bychom vyrazili autem do Chorvatska. Bude to pro nás výhodnější a jeli bychom tam zhruba ještě před začátkem prázdnin," přiblížil pan František.

Důvodů pro dřívější odjezd na dovolenou je hned několik. "Hraje roli i ekonomická otázka. To znamená ty mimosezónní nabídky jsou podstatně výhodnější. O té sezóně je tam pochopitelně větší frekvence, více lidí a ta mimosezóna nám v podstatě vyhovuje," doplnil František.

Související obsah

Nebývalý zájem o cestování sledují i cestovní kanceláře. Jejich klienti letos rezervují dovolenou měsíce předem. "Lidé už nakupují dovolenou hodně dopředu. A to z několika důvodů. Za prvé byly hodně dobré ceny a slevy na takzvaný First moment a také lidé už byli hladoví a nechtěli další rok po covidu vynechat," má jasno mluvčí Exim Tours Petr Kostka.

"Zájem našich klientů o zájezdy na rok 2022 stále trvá a je mnohonásobně větší než v minulých letech," přidal se mluvčí Blue Style Ilona Topolová.

"Protože je enormní zájem o cestování, doporučujeme nečekat s rezervací příliš dlouho," poradil mluvčí ČEDOKu Kateřina Pavlíková. Mezi nejoblíbenější destinace letos patří Řecko, Egypt nebo Turecko.

ls, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz