Krimi

Brutální napadení ve Vršovicích: Dvojici podezřelých policie zadržela v metru

Pražští policisté ve stanici metra Florenc zadrželi celostátně hledanou dvojici, která měla před týdnem před nákupním centrem ve Vršovicích surově napadnout a pobodat muže. Ženu obvinili z nebezpečného vyhrožování, jejího partnera z pokusu o vraždu.

Žena se v úterý odpoledne snažila ve stanici metra Florenc utéct policistům z oddělení metro. "Policisté ji doběhli a provedli u ní lustraci, kterou zjistili, že je v celostátním pátrání pro podezření ze spáchání trestného činu vražda. Jelikož měla hledaná u sebe psa, požádali ji, aby sehnala někoho, kdo ho vyzvedne. Následně si pro něj přišel přítel ženy, u kterého provedli kolegové kontrolu totožnosti," informovala policejní mluvčí Violeta Siřišťová.

Ukázalo se, že i on je hledaný ze stejných důvodů. V pondělí 30. května měla dvojice surově napadnout 32letého muže před nákupním centrem ve Vršovicích. Předcházel tomu konflikt kvůli mobilnímu telefonu. 

"K hádce se přidal přítel podezřelé, který muže několikrát bodl nožem. Podezřelá po napadení poškozeného držela, a když se mu podařilo z jejího sevření vyvlíknout, řvala na něj, že ho zabije. Napadený před dvojicí utekl do vedlejší ulice, kde na následky zranění zkolaboval," pokračovala Siřišťová s tím, že pobodanému zavolal kolemjdoucí záchranku, která ho převezla do nemocnice.

Související obsah

Při úterním zákroku u podezřelého muže policisté našli nůž a šroubovák. "Dvojice byla omezena na osobní svobodě a eskortována na policejní služebnu, kde si oba převzali detektivové z oddělení vražd," dodala mluvčí.

Kriminalisté muže obvinili z pokusu o vraždy, soud ale odmítl návrh na vazbu. Hrozí mu až 20 let vězení. Žena je obviněná z nebezpečného vyhrožování a výtržnictví, za mřížemi si může pobýt až dva roky.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz