Zahraničí

Visutá lávka se v Mexiku zřítila při slavnostním otevření i se starostou

Visutá lávka se v Mexiku zřítila při slavnostním otevření i se starostou
Jeden z parků ve městě Cuernavaca. Ilustrační foto Zdroj: Profimedia.cz

Chybička se vloudila. Nová visutá lávka v letovisku poblíž hlavního města Mexika se v úterý zřítila při slavnostním otevření. Starosta i několik členů městské rady spadli do rokle a skončili v nemocnici.

Visutá lávka z dřevěných prken držená kovovými řetězy, která vede přes malebný potok ve městě Cuernavaca, byla nedávno zrekonstruovaná. Starosta José Luis Urióstegui ji hodlal s veškerou parádou slavnostně otevřít, informovala agentura AP.

Když se však na lávku vydal v doprovodu radních a novinářů, prkna se utrhla z řetězů a dvacítka lidí se zřítila z výšky tří metrů na kameny v korytě potoka.

Sedm lidí museli záchranáři vytáhnout z rokle na nosítkách a převézt je do místních nemocnic. Kromě starosty, radních a dvou úředníků mezi nimi byl i reportér místních novin.

Související obsah

​Žádné ze zranění naštěstí nebylo kritické, vesměs šlo o zlomeniny, pohmožděniny a otřesy mozku.

"Bylo nás tam víc, než mělo,“ komentoval událost roztrpčený starosta po ošetření před nemocnicí. Kromě přetížení lávky vedlo podle něj ke karambolu to, že mnozí členové jeho doprovodu skákali ve snaze lávku rozhoupat, což označil za bezohledné.

Cuernavaca je od nepaměti oblíbeným letoviskem pro obyvatele hlavního města pro své příjemné klima, krásnou přírodu, bujnou vegetaci a velké množství říček, potoků a potůčků, kterými je město i okolí protkáno.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz