Domácí

Z okna ve čtvrtém patře vypadlo dítě. Do nemocnice ho transportoval vrtulník

Z okna ve čtvrtém patře vypadlo dítě. Do nemocnice ho transportoval vrtulník
Ilustrační foto Zdroj: Getty Images

Chlapce předškolního věku s těžkými poraněními musel o víkendu transportovat vrtulník do Dětské nemocnice v Brně. Dítě vypadlo z okna ve čtvrtém patře jednoho domu v Kyjově.

Záchranáři Jihomoravského kraje o víkendu vyjížděli k těžce zraněnému dítěti předškolního věku. Chlapec vypadl z okna ve čtvrtém patře budovy v Kyjově. Do nemocnice ho musel transportovat vrtulník.

"Naše operační středisko o víkendu vyslalo pozemní lékařskou posádku i leteckou záchrannou službu do Kyjova, ze čtvrtého patra tam vypadl malý chlapec. Utrpěl těžká zranění, naši zdravotníci jej zaléčili, zafixovali a bylo nutné jej i zaintubovat a napojit na řízenou ventilaci. K další péči pak předškoláka transportoval vrtulník do brněnské Dětské nemocnice," řekla mluvčí jihomoravských záchranářů Michaela Bothová.

Související obsah

​"Rodič musí být neustále ve střehu, stačí skutečně jen pár vteřin nepozornosti a může se stát neštěstí. Dítě by se vůbec nemělo dostat na balkon, je potřeba mu na něj zablokovat přístup. Stejně tak by se nemělo dostat k otevřenému oknu. I když se rodič domnívá, že okno je dostatečně vysoko a dítě na něj nedosáhne, není to pravda. Dítě je schopné ‘dostrkat si‘ k oknu například krabici, židličku nebo třeba i velkou hračku, na předmět vyleze a okno, resp. nebezpečí je na dosah," upozornila Bothová.

Předejít neštěstí se dá i různými pomůckami. "Existuje řada zábran a pojistek. Pokud je v domácnosti malý člen rodiny, pak by se okna měla otevírat jen tzv. na ventilačku. A je třeba mít na paměti, že síťka proti hmyzu nezabrání tomu, aby dítě z okna vypadlo. Dbejte, prosím, na bezpečnost," dodala.

Podobná nebezpečná situace na Slovensku:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz