Zahraničí

"Miluju tě," psaly si děti z vystřílené školy. Maminky je pohřbí vedle sebe

"Miluju tě," psaly si děti z vystřílené školy. Maminky je pohřbí vedle sebe
Annabell Rodriguezová Zdroj: Profimedia

Při květnové střelbě na škole v texaském Uvalde společně zemřela desetiletá dítka Annabell Guadalupe Rodriguezová a Xavier James Lopez. Ta si každý večer před spaním psala: "Miluju tě." A ve třídě si posílala psaníčka. Jejich maminky se teď rozhodly, že je pohřbí vedle sebe.

"Byla do něj velmi zamilovaná," řekla o své dceři maminka Annabell Monica Gallegos stanici ABC News. Jí i Xavierově matce přišel v té době vztah dětí, které si každý večer vyznávaly lásku, spíš vtipný. "S Felichou jsme se smály a říkaly jsme si: 'Co vy víte o lásce?'," vzpomínala.

Život obou dětí ale předčasně ukončil 24. května střelec. Ten vtrhl do jejich třídy na základní škole v texaském Uvalde a zastřelil je i dalších 17 dětí a dvě učitelky. Vzhledem k jejich blízkému vztahu, který začal už v době, kdy to byla batolata, se je maminky rozhodly pohřbít vedle sebe. 

Související obsah

Rodiny se teď připravují na pohřby. Dva týdny po tragické události je pro ně stále velmi těžké se s potomky rozloučit. "Nejsem na to připravená," prozradila maminka Annabell.

Lidé, kteří Annabell a Xaviera znali, na ně budou vždy vzpomínat v dobrém. "Vyráběl pro ni věci a posílal jí malá psaníčka," popsal vztah dětí jejich učitel Arnulfo Reyes, který střelbu přežil. "Člověku to vykouzlí úsměv na tváři, když si vzpomene, že se fakt milovali," dodal.

Matku střelce čin jejího syna překvapil:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz