Zahraničí

Justin Bieber prozradil, proč ruší koncerty. Má ochrnutý obličej

Justin Bieber prozradil, proč ruší koncerty. Má ochrnutý obličej
Justin Bieber Zdroj: Profimedia

Kanadský zpěvák Justin Bieber prozradil, proč musel zrušit své koncerty. Má ochrnutou polovinu obličeje. Pravou stranu tváře neovládá, má ji strnulou tak, že se nemůže usmát.

Osmadvacetiletý idol ve videu na svém instagramovém účtu uvedl, že trpí Ramsay-Huntovým syndromem.

"Jak můžete vidět, toto oko nemrká. Na této straně obličeje se nemohu usmívat… Takže na této straně obličeje jsem úplně ochrnutý," citovaly jeho slova televize BBC či CNN.

Nemoc je způsobena virem pásového oparu, který napadne lícní nerv. Kromě bolestivé vyrážky ho může provázet ochrnutí obličejových svalů a ztráta sluchu v postiženém uchu. Neschopnost mrkat způsobuje bolest v oku a rozmazané vidění. U většiny nemocných jsou příznaky Ramsay-Huntova syndromu dočasné, někdy se však mohou stát trvalými, zvláště pokud se zanedbá léčba.

Justin Bieber oznámil fanouškům, že má ochrnutý obličej Zdroj: Instagram/Justin Bieber

​Justin Bieber přiznal, že není schopen vystupovat. Už musel odložit tři koncerty v USA a Kanadě. Zatím podle svých slov neví, za jak dlouho se zotaví. Provádí speciální obličejová cvičení a odpočívá, aby se vrátil do "stoprocentní kondice".

V březnu musela zpěvákova 25letá manželka Hailey na operaci poté, co prodělala minimrtvici a našli jí v mozku krevní sraženinu.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz