Domácí

Obytný dům v Ostravě zachvátil požár. Záchranáři museli ošetřit 23 lidí

Na 30 hasičů vyrazilo v sobotu k požáru několikapodlažního domu v Ostravě. Z budovy museli evakuovat 25 lidí, mezi nimi bylo šest dětí a jeden handicapovaný. Osm obyvatel skončilo v nemocnici.

U požáru třípodlažního domu v Ostravě zasahovaly v sobotu dopoledne čtyři jednotky hasičů. V obývané sklepní části začala hořet válenda, od ní se pak oheň a silný kouř šířily dál. Budovu muselo opustit 25 lidí.

"Hasiči vyvedli nebo vynesli ze silně zakouřeného objektu 25 osob včetně šesti dětí a imobilního muže. Z toho 18 lidem předtím nasadili vyváděcí PARAT masku. Několik lidí se nadýchalo kouře, do nemocnice muselo být odvezeno osm zraněných," informovali moravskoslezští hasiči.

Související obsah

Mluvčí záchranářů Lukáš Humpl upřesnil, že celkem pět týmů na místě ošetřilo 23 lidí. "Patnáct mohlo být po vyšetření ponecháno na místě, dalších osm však muselo být transportováno do zdravotnických zařízení. U většiny z nich se jednalo o lehčí intoxikaci zplodinami hoření, u jednoho pacienta pak o poranění hrudníku, které vzniklo při skoku z okna," uvedl.

V nemocnici skončili tři muži, tři děti a dvě ženy. Všichni byli podle Humpla při vědomí a mimo ohrožení života.

Příčina požáru se vyšetřuje. "Není vyloučené, že hořet začalo kvůli nedbalosti při používání otevřeného ohně," dodali hasiči. Předběžná škoda byla odhadnuta na 100 tisíc korun.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz