Naše Česko

Stezka korunami stromů v Lipně slaví 10 let. Na návštěvníky letos čeká novinka

Kulaté narozeniny, tedy deset let, letos slaví u nás historicky první postavená stezka v korunách stromů. Stojí na vrcholu hory Kramolín v Lipně nad Vltavou a ročně ji navštíví až čtvrt milionu lidí. I letos na ně čeká řada novinek.

Chce to jen trochu odvahy, překonat strach a pár nejistých kroků, pak to ale stojí za to. Nová adrenalinová síť ve Stezce korunami stromů Lipno ve výšce 20 metrů čeká nejen na děti, ale i dospělé. "Myslím si, že je to něco, co lidi láká vyzkoušet nebo sami sebe otestovat, jestli mají odvahu, nebo ne," řekla mluvčí areálu v Lipně nad Vltavou Olga Kneiflová.

I na toho, kdo si netroufne, letos čeká na lipenské stezce řada novinek. "Jednou z nich je výstava fotografií a zajímavostí z výstavby stezky, která trvala pouhých 60 dní," prozradila Kneiflová.

Související obsah

​Historicky první stezka v korunách stromů u nás letos slaví deset let. A turisty stále nepřestal bavit pohled z ptačí perspektivy na lipenskou přehradu, Šumavu nebo Novohradské hory se šancí vidět i Alpy. Řada lidí se tam opakovaně vrací.

Cestu ke stezce lemuje 11 adrenalinových zastávek. Z desítek informačních cedulí se dozvíte, že při stavbě dělníci použili skoro devět tisíc metrů ochranných sítí. Tipovat můžete, na kolika sloupech stezka stojí nebo třeba i to, kolik metrů krychlových dřeva si celá stavba vyžádala.

sei, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz