Zahraničí

Roční holčička beze stopy zmizela. Po více než 40 letech ji konečně vypátrali

Roční holčička beze stopy zmizela. Po více než 40 letech ji konečně vypátrali
Tisková konference k ukončení pátrání po Holly Zdroj: KVUE / APTN

Příběh Američanky Holly Clouseové je těžko uvěřitelný. V roce 1980, kdy jí bylo okolo jednoho roku, spolu se svými rodiči zmizela. Později se ukázalo, že Harold a Tina byli zavražděni, po děvčátku se ale slehla zem. Nyní, po více než 40 letech, policie Holly konečně vypátrala, živou a zdravou.

Příbuzní Holly Clouseové již nedoufali ve šťastný konec, přesto se Donna Casasantová tento týden dočkala telefonátu, za který se modlila polovinu svého života. Její vnučku policie konečně vypátrala. Policejní oddělení a generální prokuratura o případu promluvily na tiskové konferenci.

Tehdy zhruba roční Holly zmizela na podzim roku 1980 se svými rodiči Haroldem a Tinou. Odehrálo se to krátce po jejich přestěhování z Floridy do Texasu. V lednu roku 1981 byla v lese v Houstonu nalezena dvě mrtvá těla, podle policie se zjevně jednalo o vraždu. Totožnost zesnulých ale nebylo možné určit. Těla byla identifikovaná za pomoci moderní technologie až minulý rok.

Související obsah

​Genetické testy potvrdily, že zavražděná dvojice byla Tina a Harold Clouseovi. Policie věděla, že pár měl malou dceru, její ostatky ale na místě nebyly. Začala proto hledat odpovědi na otázky, co se s dívenkou stalo a za jakých okolností její rodiče zemřeli. Odpověď na první otázku získali tento týden, po 41 letech totiž pohřešovanou Holly konečně našli.

Život s adoptivní rodinou

Ženě je nyní 42 let a na rozdíl od svých rodičů z incidentu vyvázla živá a zdravá. Zástupce generálního prokurátora Texasu Brent Webster prozradil, že Holly přinesly dvě ženy do jednoho kostela v Arizoně. Byly členkami kočovné náboženské skupiny, na sobě měly mít bílá roucha a byly bosé. Odloženou holčičku si vzala do své péče adoptivní rodina z Oklahomy.

Tam Holly vyrostla, vdala se a založila rodinu. Dnes má pět dětí a stala se už i babičkou. I pro ni tak musel být velký šok, když ji tento týden kontaktovala policie a seznámila ji s děsivým příběhem. Holly ale po čtyřech desítkách let dostala příležitost poznat své biologické příbuzné. Podle deníku Houston Chronicle mluvila se svou babičkou, tetami a strýci zatím pouze prostřednictvím videohovoru.

Související obsah

​"Nalezení Holly je narozeninový dárek z nebes, protože jsme ji našli na juniorovy narozeniny (Harold by 7. června oslavil 63. narozeniny, pozn. red.). Modlila jsem se více než 40 let za odpovědi a Pán mi něco z toho zjevil," vyjádřila se Hollyina babička Donna. "Bylo to tak vzrušující vidět Holly. Byla jsem tak šťastná, že jsem se s ní poprvé viděla. Je to požehnání, vědět, že je v pořádku a má dobrý život. Celá rodina se minulou noc dobře vyspala," dodala Cheryl Clouseová, teta Holly.

Záhadné okolnosti vraždy

Koncem prosince 1980 nebo začátkem ledna 1981 měla podle Webstera příbuzným Clouseových zavolat osoba, která se představila jako sestra Susan. "Uvedla, že Tina a Harold se připojili k jejich náboženské skupině a nechtějí již být v kontaktu se svou rodinou. Vzdávají se také veškerého svého majetku," řekl Webster.

Jakou roli ale náboženská skupina v případu vraždy Clouseových sehrála, to policie neví. "I když se dnes radujeme, že se Holly našla, stále hledáme podezřelé v tomto případu," konstatoval Webster.

Podle zjištění pitvy byl Harold ubit k smrti, zatímco Tina byla uškrcena. Za jakých okolností zemřeli, kdo je zabil, jestli skutečně byli členy náboženského kultu a kdo dal Holly k adopci, to jsou otázky, na které vyšetřovatelé zatím odpověď neznají.

Australskou "Maddie" našli po 18 dnech. Okolnosti jejího zmizení byly děsivé:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz