Domácí

Zemřel Věslav Michalik. Místopředseda hnutí STAN a kandidát na ministra

Zemřel Věslav Michalik. Místopředseda hnutí STAN a kandidát na ministra
Věslav Michalik Zdroj: Yan Renelt / MAFRA / Profimedia

V neděli zasáhla českou politickou scénu smutná zpráva. Zemřel Věslav Michalik, který byl místopředsedou hnutí STAN a bývalý kandidát na post ministra průmyslu a obchodu. Bylo mu 59 let.

Obyvatelé Dolních Břežan náhle přišli o starostu. Ve věku 59 let zemřel místopředseda hnutí STAN a někdejší kandidát na post ministra průmyslu a obchodu Věslav Michalik.

Informaci o skonu politika potvrdil redakci TN.cz i předseda hnutí STAN Vít Rakušan. Ten nečekanou zprávu oznámil v neděli večer i na svém twitterovém účtu. "Zemřel Věslav Michalik, místopředseda hnutí STAN, skvělý starosta Dolních Břežan a můj dobrý přítel. Nenacházím slov. Upřímnou soustrast všem blízkým," uvedl Rakušan.

Související obsah

Věslav Michalik byl starostou obce Dolní Břežany od roku 2004. Ve hnutí STAN byl od roku 2013 a o rok později se stal součástí jejího předsednictví. Před deseti lety se stal zastupitelem Středočeského kraje.

V loňském roce byl kandidátem na post ministra průmyslu a obchodu, ale kvůli informacím o jeho obchodování přes kyperskou společnost se o ministerské křeslo nakonec neucházel. Tvrdil tehdy, že vše probíhalo v souladu se zákonem.

Věslav Michalík se minulý rok rozhodl, že ministerstvo průmyslu nepovede:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz