Krimi

Muže odsoudili neprávem za únos ženy. Případ teď znovu řeší soud

Osm let starým únosem dívky z Kroměříže se v pondělí zabýval zlínský krajský soud. V této kauze už před lety odsoudil několik lidí, mezi nimi i Michala Šnajdra. Jenomže po čase se ukázalo, že právě on do únosu zapojený nebyl a že šlo o justiční omyl. Obžalovaných je teď pět lidí.

Michala Šnajdra policisté původně označili jako hlavního organizátora únosu. On sám ale vždycky tvrdil, že je nevinný. Přesto si z 10letého trestu odseděl v mírovské věznici rok. Teprve pak se dostal na svobodu. "Žiji tím několik let. Jsem teď akorát zvědavý, jak to dopadne," uvedl v roce 2020 Šnajdr.

Šnajdrovi z vězení pomohl další odsouzený za ženin únos, kterým je Ladislav Faltýnek. Prý těžce nesl, že se za mříže dostal nevinný člověk, a proto promluvil. Faltýnek se ale vězení kvůli podlomenému zdraví vyhnul.

Související obsah

V pondělí dopoledne u soudu vypovídali svědci. Podle spisu měla pětice obžalovaných unést v roce 2014 dceru jednoho kroměřížského podnikatele. Prakticky celou noc ji měli vozit autem po okolí a vyhrožovat jí. Podle výpovědí ji pustili, až když jim slíbila, že zaplatí výkupné.

ls, TN.cztn
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz