Válka na Ukrajině

Metronome Prague podpoří Ukrajinu samostatným koncertem

Metronome Prague podpoří Ukrajinu samostatným koncertem
Benefiční koncert Společně pro Ukrajinu na pražské Letné Zdroj: TV Nova

Ve středu 22. června, tedy den před odstartováním hlavního třídenního festivalového dění na pražském Výstavišti, podpoří Metronome Prague podpoří Ukrajinu v rámci akce Ukrainian Freedom Voices. Den před vypuknutím hlavní části festivalu vystoupí na Výstavišti špička ukrajinské scény.

Koncert Ukrainian Freedom Voices se uskuteční ve středu 22. června od 19:30 v Křižíkově pavilonu B na pražském Výstavišti. Dramaturgie vycházela z popularity pozvaných umělců přímo na Ukrajině s cílem potěšit ukrajinské uprchlíky, kteří momentálně pobývají v Česku a k živé hudbě ze své vlasti nemají žádný přístup. Zároveň se samozřejmě přihlíželo k tomu, aby účinkující interpreti oslovili také domácí posluchače a prohloubilo se tak české povědomí o hudbě, která na Ukrajině vzniká a je u publika oblíbená.

Hvězdy ukrajinského popu

Headlinerem večera bude populární umělkyně NK, známá také jako Nastya Kamenskykh. Na ukrajinských rádiích se nejvíce vysílají NK hity, včetně známých skladeb v ukrajinštině. Vystoupí i kapela KAZKA, 25letý zpěvák a hudebník užívající uměleckého jména MÉLOVIN, zpěvák jedinečného hlasu ALEKSEEV, zpěvačka říkající si Jerry Heil nebo elektronické duo TVORCHI.

Česká podpora

Koncert Ukrainian Freedom Voices osobně na pódiu na Výstavišti podpoří za českou stranu Michael Kocáb. Na sociálních sítích dále koncert podporují mimo jiné Dara Rolins, Ben Cristovao, Marek Ztracený a mnozí další.

Návštěva koncertu, který spolu s Metronome Prague pořádá ukrajinská agentura ART OF MICE, bude i možností finančně podpořit prostřednictvím charitativních organizací přímo válkou zasažené ukrajinské občany a instituce. V prodeji bude široká cenová škála vstupenek, ze kterých si návštěvníci mohou vybrat podle své vůle Ukrajinu finančně podpořit.

Fanoušci, kteří si už zakoupili permanentku na Metronome Prague, získají na nákup vstupenky na Ukrainian Freedom Voices slevu 250 korun. Stejnou sumu ušetří při koupi permanentky na Metronome Prague majitelé vstupenky na Ukrainian Freedom Voices. Speciální výzva pro štědré dárce nabízí jako balíček deset vstupenek na ukrajinský koncert.

O festivalu Metronome Prague

Festival Metronome Prague je první velký hudební a umělecký festival konaný v Praze. Jeho 5. ročník byl původně plánován na rok 2020, z důvodů pandemie covid-19 byl přesunut na rok 2021 a z téhož důvodu aktuálně přesunut na rok 2022. Ambicí festivalu je oslovovat všechny věkové i žánrové posluchačské vrstvy.

ts, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz