Krimi

Muži v Brně strhli ze sochy ukrajinskou vlajku. Dáme ji, kam patří, křičeli

Muži v Brně strhli ze sochy ukrajinskou vlajku. Dáme ji, kam patří, křičeli
Socha Markraběte Jošta Lucemburského v Brně Zdroj: Profimedia

Dva muži v Brně strhli ukrajinskou vlajku z jezdecké sochy Jošta Lucemburského a místo ní hodlali pověsit českou. V tom jim ale zabránili strážníci, po jejichž příjezdu chtěli muži odejít. Incident se dořeší ve správním řízení.

Dva muži si na brněnském Moravském náměstí v pátek opřeli skládací žebřík o sochu Jošta Lucemburského, aby na ni pověsili českou vlajku. Podle svědka jeden z mužů nejdříve strhl vlajku Ukrajiny a poté místo ní nasadil tu českou.

To už však viděli brněnští strážníci, kteří projížděli kolem. "Podezřelí měli nejprve v úmyslu odejít a hlídce argumentovali vlastním výkladem zákonů," vylíčil mluvčí brněnské policie Jakub Ghanem.

Související obsah

Jeden z přibližně 50letých mužů například tvrdil, že socha je i jeho majetkem a že ukrajinskou vlajku odnese na ukrajinskou ambasádu, protože "to je jediné místo, kam skutečně patří".

"Muži jsou navíc podezřelí z neuposlechnutí výzev úřední osoby a ve správním řízení by se mělo objasnit i to, jestli na některém místě neponičili samotnou sochu," doplnil Ghanem.

Skupina, která vlajky měnila, celou akci natočila. Na záběry se můžete podívat zde:

https://www.facebook.com/111245794895998/videos/1136810506895769/

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz