OBCHODNÍ SDĚLENÍ – Redakce TN.cz neovlivňuje jeho obsah

Petr se zranil v Alpách. Zaplatil 2 miliony ze svého

Petr se zranil v Alpách. Zaplatil 2 miliony ze svého
Zdroj: RIXO

Období letních dovolených se nezadržitelně blíží. Vyrazit do zahraničí bez cestovního pojištění je velký risk, kterému se stále vystavují až dvě desítky procent Čechů. Velké množství lidí také podceňuje pojistné limity a spokojí se s nejlevnější variantou pojištění. Přitom není výjimkou, že se v případě úrazu mohou léčebné výlohy vyšplhat až na několik milionů korun.

Klíčovými položkami cestovního pojištění jsou ty, které souvisí se zdravím. To znamená úhrady léčebných výloh za ošetření, pobyty v nemocnici, předepsání léků a převozy k lékaři. U těchto položek se však často podceňují pojistné limity. Myslíte, že limitu 5 milionů korun nikdy nemůžete dosáhnout? Bohužel opak je pravdou.

Pan Petr podcenil výšlap v horách

Vtipy o nepřipravenosti Čechů v horách se mohou v mnoha případech zakládat na pravdě. Mohu uvést jeden příklad z praxe, který mluví za vše. Pan Petr vyrazil na rodinnou dovolenou do Alp a při horském výšlapu v nevhodné obuvi se nešťastnou náhodou zranil ve výšce 2 tisíc metrů nad mořem. Úraz vyžadoval zásah horské služby a následný převoz vrtulníkem. Celkové léčebné výlohy přesáhly 5 milionů korun. Vzhledem k tomu, že byl pan Petr pojištěn pouze na 3 miliony korun, musel zbytek doplatit ze svého,“ uvádí Martin Ždímal z pojišťovací služby RIXO.cz.

Příliš se neví, že platby u lékaře v cizině se řeší dle práva a zvyklostí dané země. Co u nás pokryje běžné zdravotní pojištění, může se v zahraničí vyšplhat na desítky tisíc až miliony korun. Také je potřeba vědět, že když způsobíte škodu nebo újmu na zdraví někomu jinému, může být taková událost velmi drahá. Cizinci jsou také zvyklí řešit jakoukoliv událost s právníkem a dostat vše, na co mají nárok. „Pokud například v Chorvatsku nešťastnou náhodou zraníte německého turistu a ten bude muset být hospitalizovaný, můžete si být téměř jistí, že uhradíte veškeré náklady spojené nejen s léčbou, ale také například s ušlým ziskem za období, kdy nemůže pracovat,“ varuje Martin Ždímal z RIXO.cz.

Při uzavírání pojištění myslete také na to, co budete o dovolené podnikat a ověřte si, zda už tyto aktivity nespadají mezi rizikové, které je třeba extra připojistit. Mezi ty rizikové se řadí potápění, vysokohorská turistika či adrenalinové sporty. Pojistku lze také doplnit například o pojištění zavazadel nebo storno zájezdu či letu.

Nejrychlejší a nejjednodušší cestou, jak si sjednat kvalitní cestovní pojištění, je využít služby srovnávače pojištění. Na RIXO.cz si během dvou minut sjednáte online cestovní pojištění, které kryje všechna potřebná rizika. Navíc vám RIXO.cz automaticky uloží důležité dokumenty k cestovnímu pojištění včetně asistenční kartičky do mobilní aplikace a vy je tak budete mít vždy po ruce.

Zdroj: RIXO


Co by mělo vaše cestovní pojištění určitě obsahovat:

  • Pokrytí rizik spojených s náhlým onemocněním, úrazem, ztrátou zavazadel nebo způsobením škody třetí osobě v průběhu cest do zahraničí.
  • Pojištění léčebných výloh. Z něj jsou hrazeny např. náklady na ošetření, pobyt v nemocnici, zubní ošetření, transport do nemocnice a v určitých případech i transport zpět do ČR.
  • Události spojené s onemocněním COVID – 19. Vždy je nutné si dát pozor na to, která rizika spojena s koronavirem daná pojišťovna kryje.
  • Připojištění zavazadel, rizikových sportů nebo pojištění asistence k vozidlu.
  • Storno zájezdu či letenky.

Všechny dokumenty po ruce v mobilní aplikaci

Srovnávač RIXO.cz vyvinul mobilní aplikaci, díky které mají klienti všechny pojistné smlouvy a nezbytné dokumenty uloženy přehledně na jednom místě. „Když si přes nás sjednáte cestovní pojištění, automaticky vám uložíme všechny dokumenty včetně asistenční kartičky do mobilní aplikace RIXO. Můžete si tak být jistí, že svou asistenční kartičku budete mít na cestách vždy u sebe,“ dodává Martin Ždímal z RIXO.cz.

Komerční článek
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz