Domácí

Mladík opakovaně řídil bez průkazu. Policie ho chytla pod ohradníkem pro krávy

Od 16 let jezdil bez řidičského průkazu, a protože ho teď policisté opět chytili a je mu už 18, hrozí muži vězení. Policii se pokusil utéct v Novém Bydžově na Královéhradecku, na louce za městem ho ale dostihla.

Policista obtěžkaný výstrojí má hodně natrénováno, jeho sok ale nikoli. Ačkoli teprve dosáhl plnoletosti, stačilo pouhých 200 metrů běhu, aby muž v uniformě dýchal řidiči na záda.

Policie na něj měla spadeno. Znovu dostala informaci, že po městě točí volantem osobního vozidla. "Nikdy nevlastnil žádné řidičské oprávnění," vysvětlila mluvčí královéhradecké policie Iva Kormošová.

Související obsah

Hlídka ho našla v ulici Na Staré Cidlině. Mladík zazmatkoval, zajel do slepé uličky u garáží a rychle bylo po honičce. Jediné, co stihl, bylo vyskočit z auta. Mladík má platný zákaz řízení motorových vozidel až do května 2024.

Policisté ho poprvé jako řidiče chytili, když mu bylo 16 let a pak ještě letos v březnu. Soud mu dal šanci. Sice mu vyměřil půlroční vězení, ale trest mu podmínečně odložil na zkušební dobu jeden a půl roku.

Teď už mu hrozí dva roky za mřížemi. A jelikož si z rozhodnutí soudu nic nedělal, dá se předpokládat, že už senát tak shovívavý nebude. Muž policistům prchal po louce a rychle musel překonat i vysoký ohradník pro krávy. Pod ním i skončil.

jal, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz