Domácí

České školky mají problémy s kapacitou. Vyřešit to mají rekonstrukce

Školky napříč republikou mají problém s kapacitou. Některá města po zápisech zjišťují, že nebudou mít místo ani pro české děti, natož pro ty ukrajinské. Některá zařízení proto hledají další prostory nebo musejí ty stávající rekonstruovat.

V Písku na jihu Čech se rozhodli zrekonstruovat nevyužívané prostory mateřské školy Sluníčko. Konkrétně tam během prázdnin vzniknou dvě nové třídy pro adaptační skupiny určené dětem ukrajinských uprchlíků v předškolním věku. Budovu čeká rekonstrukce rozvodů vody, kanalizace, topení a elektroinstalace přibližně za jeden a půl milionu.

Město aktuálně zajišťuje provoz adaptačních skupin v prostorech družin jedné ze základních škol, což velmi omezuje její provoz. Skupiny navštěvují tři desítky ukrajinských dětí, ale ve školce pro ně zkrátka není místo.

Související obsah

Například v Mělníku po zápisech zjistili, že se do školek v září nevejdou ani místní děti. Radnice se proto chystá vytvořit dětské skupiny v náhradních prostorech, které teď zajišťuje.

V Kolíně zase plánují ukrajinské děti přerozdělovat do školek v obcích, kde kapacity vyčerpané nejsou. O otevření další třídy uvažují také v Bruntále. Nikdo zatím neví, jak se budou počty ukrajinských dětí měnit nebo o kolik se od září případně navýší.

niká, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz