Domácí

Pohroma v Pardubicích. Labutě paralyzují dopravu, lidé je ještě krmí

Pardubickou Husovu ulici dál trápí nezbedné labutě. Buď se promenádují po chodníku, nebo vstupují do silnice a zastavují auta. Někdejší mláďata navíc dospěla a jejich potomstvo teď po vzoru rodičů také paralyzuje dopravu.

Ve dvorské zoo se dá autem jezdit mezi zebrami, v Pardubicích je jiná atrakce. Kličkuje se mezi labutěmi. A šance, že se vám tohle přihodí, je skutečně velká. "Jsou i dny, kdy na silnici vyjíždíme třikrát denně," uvedla mluvčí strážníků Lucie Klementová.

Labutím se zkrátka daří. Na svět se teď nově podívalo osm mláďat. A i ta teď, stejně jako rodiče, poznala krásu Husovy ulice. "Zkoušeli jsme je převážet na jinou lokalitu ve městě, ale labutě se nám stejně vrátily," řekla Klementová.

Související obsah

Už žádný tvrdý chleba, prosí strážníci tamní obyvatele. To, že se tam labutě stahují, mají na svědomí lidé, kteří je krmí, a to prý někdy i z oken. Genetický materiál nepřizpůsobivých labutí vzešel patrně z jednoho samce. Je to sedm let, co na lidi útočil i za letu. Nejspíš chránil mláďata a ta teď zlobí na silnicích.

Východočeská zvířata tento týden řidiče pořádně trápí. Policisté na královéhradecké D11 pro změnu chytali ovci. Soudě podle širokého úsměvu policisty, se lov náramně vyvedl. "Hledáme majitele bílé ovce, který si své zvíře nezabezpečil," řekla mluvčí policie Eliška Majerová.

Majitel by se měl ozvat na linku 158 anebo přímo na dálniční oddělení v Pravech. Chovatele prý čeká domluva nebo jen symbolická pokuta. Hodnota ovečky je tak stále vyšší, a vyplatí se tedy pro ni přijet.

niká, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz