Domácí

Muž si chtěl užít vodní radovánky ve Svratce. Z koryta řeky ho vytahoval bagr

Muž si chtěl užít vodní radovánky ve Svratce. Z koryta řeky ho vytahoval bagr
Ilustrační foto Zdroj: Profimedia

Pořádně zabrat dal strážníkům 53letý muž v Brně. Během středečního rána totiž skončil dvakrát v řece Svratce v centru města. Podruhé však byla situace tak vážná, že jej z koryta řeky musel vytahovat bagr.

Třiapadesátiletý muž si ve středu ráno chtěl svůj volný čas pravděpodobně zpříjemnit posezením na pařezu u řeky Svratky v centru Brna. Začátek dne se však pro něj proměnil v drama. "Uhnilá dřevina se pod jeho vahou po chvíli rozpadla a muž se zřítil do vody," informoval mluvčí brněnské městské policie Jakub Ghanem.

Jeho snaha vylézt na břeh po příkrém svahu ale byla marná. Naštěstí si dotyčného všiml svědek, který přivolal strážníky. Hlídka jej poté pomocí lana vytáhla na břeh a ujistila se, že je v pořádku.

Související obsah

Zachráněný si chtěl zřejmě užít vodní radovánky naplno a do vody se po odjezdu hlídky znovu vrátil. Chtěl si totiž zaplavat. "K jeho opětovné smůle ale na místě, které si vybral, probíhají rozsáhlé úpravy koryta řeky, a tak v něm není pro tento druh sportu dostatek vody. Muž proto nakonec uvázl v bahně a řečištěm se musel brodit po kolenou," doplnil Ghanem.

Strážníci se proto na místo znovu vrátili. Plavec už byl však dávno na břehu. Zaměstnanci stavební firmy přivolané hlídce posléze vylíčili, že ho z vody museli vytáhnout bagrem.

"Ani tentokrát se mu naštěstí nic nestalo, byl ale prochladlý. Hlídka ho tedy zabalila do izotermické fólie a přivolala zdravotníky, kteří muže převezli na vyšetření do nemocnice," uzavřel Ghanem.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz