Domácí

Pád letadla na Blanensku: Pilot stačil vyskočit, padák ho ale nezachránil

Policie žádá svědky o pomoc při vyšetřování záhadné letecké nehody. Na Blanensku se před dvěma týdny zřítilo malé letadlo. Na palubě byli tři výsadkáři a pilot, všichni stihli před pádem vyskočit, pilot ale manévr nezvládl a zemřel.

Malé letadlo se zkušeným pilotem v kabině mělo vynést trojici výsadkářů do výšky, ze které chtěli provést seskok. Rutinní výsadek se ale během chvilky změnil v boj o život.

Ještě před plánovaným seskokem se stala chyba. Podle svědků je pravděpodobné, že se jednomu z výsadkářů rozbalil za letu padák a vytáhl ho ven z kabiny. Při pádu nejspíš poškodil zadní výškové kormidlo a stroj se stal neovladatelným.

Související obsah

Ostatní výsadkáři stihli včas vyskočit, ale pilot měl jen několik vteřin na to, aby se dostal z kabiny a stroj opustil. Při pádu už se mu nestihl rozvinout padák a na místě zemřel.

Policisté žádají všechny svědky, kteří událost viděli nebo natočili, aby pomohli s vyšetřováním tragédie. Případ, který se stal v sobotu 11. června, prověřují jako trestný čin usmrcení z nedbalosti.

luk, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz