Domácí

Policejní honička v Trutnově. Za volantem seděl opilý 16letý řidič

Velké překvapení čekalo na policisty v Trutnově. Vysokou rychlostí kolem nich projel řidič, ze kterého se pak vyklubal silně opilý 16letý mladík.

V pátek v devět hodin večer v Horské ulici policisté stáli a měřili řidičům rychlost. Najednou se kolem nich velkou rychlostí prohnalo auto a radar ukázal 114 kilometrů v hodině.

Policisté se tak ihned vydali za ním. Upozorňovali řidiče, aby zastavil, ten se ale naopak rozhodl přidat. Z Horské ulice zabočil do Lomené a tam také skončil. Narazil do domu a dopravní značky. A než úplně zastavil, ujel ještě 50 metrů.

Související obsah

Na hlavní překvapení ale teprve došlo. Muž řidičský průkaz neměl, podle občanského průkazu mu totiž bylo pouhých 16 let. Aby toho nebylo málo, byl opilý, nadýchal lehce přes dvě promile. Pokud se toto číslo přepočte na tvrdý alkohol, musel vypít zhruba deset velkých panáků.

Při nebezpečné jízdě se naštěstí nikomu nic nestalo. Na autě, které patřilo příbuzným, je škoda v desítkách tisíc korun. A několikatisícová škoda je i na domě. Kdyby za volantem seděl dospělý, hrozily by mu tři roky za mřížemi. U mladistvého jde vždy o poloviční trest.

luk, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz