Guinnessova kniha rekordů

Nejstarší pes světa se zapsal do knihy rekordů. Teriérce je 22 let

Nejstarší pes světa se zapsal do knihy rekordů. Teriérce je 22 let
Nejstarší pes na světě má 22 let Zdroj: Profimedia

Fenka Pebbles se zapsala do Guinnessovy knihy rekordů. Ve věku 22 let se stala nejstarším psem na světě.

Foxteriérka Pebbles se narodila 28. března roku 2000. Ještě nedávno byla nejdéle žijícím psem 21letá čivava TobyKeith z Floridy. Podle portálu The Guardian ji ale Pebbles v květnu předběhla.

Když Bobby a Julie z Jižní Karolíny viděli v médiích psa jménem TobyKeith coby nejstaršího psa, uvědomili si, že jejich fenka je ještě starší. "Bobby seděl na pohovce a přátelé a rodina nám začali psát a volat, jestli jsme o TobyKeithovi už slyšeli," vzpomíná Julie.

Související obsah

Pebbles si pořídili v březnu 2000. "Tak moc na Bobbyho skákala a štěkala, že neměl jinou možnost, než ji zvednout a pohladit," řekla Julie. "Byla to okamžitá láska, když se ti dva potkali," dodává. Majitelé jsou velmi hrdí na to, že se mazlíček dožil tak legendárního věku.

Pebbles ráda poslouchá country hudbu, mazlí se a spí až do páté hodiny odpoledne. "Pebbles je jako divoká puberťačka, která přes den ráda spí a je celou noc vzhůru," říká Julie.

Související obsah

Pebbles letos oslavila 22. narozeniny bublinkovou koupelí a jídlem ze žeber. "Většina lidí nemůže uvěřit, že se dožívá tak dlouhého věku," uzavírá Julie. Pes se teď dostal do Guinnessovy knihy rekordů. 

Podívejte se na fotky nejstaršího psa na světě v galerii:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz