Domácí

Silný vítr shazoval stromy. Na Domažlicku narazil do jednoho vlak, hasiči evakuovali 90 lidí

Silný vítr shazoval stromy. Na Domažlicku narazil do jednoho vlak, hasiči evakuovali 90 lidí
Zásah hasičů na Domažlicku Zdroj: HZS Plzeňského kraje

Česko v pondělí zasáhly velmi silné bouřky. První se objevily na západě republiky, odpoledne se přesunuly na Moravu. Na Domažlicku vítr ničil střechy a lámal stromy. Do jednoho, který spadl na koleje, narazil vlak. Hasiči ze soupravy evakuovali 90 lidí.

V pondělí se Českem prohnaly silné bouřky. V Plzeňském kraji museli hasiči vyjíždět kvůli popadaným stromům, které zkomplikovaly dopravu hlavně na železnici. Mezi Domažlicemi a Blížejovem narazil do spadlého stromu vlak, šlo o mezinárodní spoj Západní expres. Hasiči z něj museli evakuovat zhruba 90 lidí.

Podle mluvčího Českých drah (ČD) Petra Šťáhlavského se podařilo obnovit provoz asi hodinu před polednem. "Musela být zřízena náhradní autobusová doprava, aby se mohli cestující bezpečně dostat do cíle," upřesnil Šťáhlavský.

Související obsah

"Událost se stala v 8:40, naštěstí se obešla bez zranění a bez vykolejení," dodala mluvčí Správy železnic Nela Friebová. 

Spadlé stromy přerušily provoz na železnici i na dalších místech. "Zastavený provoz byl v úseku Majdalena–Třeboň, kde vlak ve 12:25 zastavil před spadlým stromem, provoz byl znovu obnoven ve 13:05. A v Zábřehu na Moravě došlo v souvislosti s bouřkou na několik desítek minut k výpadku zabezpečovacího zařízení," informovala Friebová.

Větší škody napáchal silný vítr v Radonicích na Domažlicku, kde odnesl několik střech, další poškodily spadlé stromy. "Zasahujeme ve větším počtu u popadaných stromů a následků prudkého větru. Prozatím sedm událostí," uvedl krátce po poledni mluvčí plzeňských hasičů Petr Poncar.

​Českem se ženou silné bouřky, takhle to vypadalo v Praze:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz