Domácí

Čtrnáctiletou dívku policie vypátrala v Ústí. Je v pořádku

Policie našla 14letou dívku z Českolipska, po které pátrala od pondělí. Dívka měla podle svědků projet stopem čtyři kraje. Tvrdila, že se vsadila s kamarádkou o to, která z nich tímto způsobem dojede dál. Doma přitom při útěku nechala vzkaz na rozloučenou, ze kterého vyplývalo, že by si mohla sáhnout na život. Letos v červnu už jednou z domova utekla, tehdy ji ale po pár hodinách našli.

Podle policie jezdila 14letá dívka stopem přes severovýchodní Čechy. Svědci ji viděli v Libereckém, Středočeském, Pardubickém a Královéhradeckém kraji. Řidičům údajně tvrdí, že se s kamarádkou vsadila o to, která z nich dojede stopem dál. Zatím není jasné, proč dívka takto cestuje. "Všechny aktuální poznatky nyní prověřujeme," uvedla policie.

Pátrání ve čtvrtek skončilo v Ústí nad Labem, kde policie ztracenou dívku nakonec vypátrala. Podle slov policistů byla v pořádku.

Dívka ze svého domova utekla v pondělí a nechala své matce vzkaz na rozloučenou. Ta ihned vše oznámila na policii, která vyhlásila pátrání. "Ze vzkazu vyplývá, že by si dívka mohla sáhnout na život," informovala v pondělí policejní mluvčí Dagmar Sochorová.

Související obsah

Dívka letos v červnu již jednou z domu utekla. Tehdy byla tentýž den policisty vypátrána u svého přítele. Současné pátrání stále probíhá. "Veškeré informace k pohřešované dívce sdělte policistům na kterékoliv služebně nebo telefonicky na bezplatné lince 158," uvedla Sochorová.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz