OBCHODNÍ SDĚLENÍ – Redakce TN.cz neovlivňuje jeho obsah

Výstava lega pro celou rodinu

Máte rádi lego? Navštivte výstavu obřích českých památek, modelů na ovládání i hrdinů v životní velikosti.

Projít si za den několik českých hradů a zámků hned po sobě je skoro nemožné. Na lego výstavě Czech Repubrick, kterou najdete v resortu Amenity v Lipně nad Vltavou, se ale nemožné stává skutečností. Kromě obřích českých památek z kostek lega tu můžete vidět i filmové hrdiny a spoustu modelů na ovládání.

Zdroj: 3M Developer, a.s.

​Rozpohybovat můžete celý zábavní park, vyzkoušet zvuky zvířat v zoologické zahradě i rozeznít rockový koncert. Svůj vlastní časovač má horská dráha, kterou nepřehlídnete hned od vchodu. Je totiž největším funkční dráhou na světě, kterou kdy kdo postavil. Výstava se ale pyšní i dalším rekordem. Přes prázdniny tu můžete vidět vůbec největší model na světě, který postavil jeden jediný člověk. Je to bradavický hrad, který je dobře známý všem fanouškům Harryho Pottera.

​Prohlídkou obřích modelů z kostiček lega to ale nekončí. Doprovodný program výstavy je rozdělen na dvě části. Na nejmenší návštěvníky čekají cestovní lego pasy, do kterých je potřeba posbírat razítka různě poschovávaná na výstavě. Když je najdou všechna, mohou projít celnicí a stát se občany lego země Czech Repubrick. 

Zdroj: 3M Developer, a.s.

​Pro starší děti a dospělé je připravena úniková hra Temnyho parťáci: Ukradená koruna. Hra je určena pro skupiny 2-5 hráčů a jejím hlavním úkolem je za pomocí skrytých šifer a hádanek vypátrat, kam zloději ukryli ukradenou korunu. K pátrání je potřeba využít detektivní výbavu, kterou vám zdarma zapůjčí u pokladny.

Zdroj: 3M Developer, a.s.

​Od června do konce prázdnin je výstava otevřena každý den a za každého počasí od 10 do 18 hodin. Abyste si výstavu užili, vyhraďte si alespoň 1-2 hodiny času. Stavby jsou propracované do nejmenších detailů a o skryté vtípky tu není nouze. Bude vás bavit je postupně objevovat.

Zdroj: 3M Developer, a.s.

​Vstupné na výstavu stojí 190 Kč pro děti a 250 Kč pro dospělé. Je ale možné využít i zvýhodněných rodinných vstupenek nebo zakoupit vstupenky online a ušetřit 10 % z ceny vstupného na místě. Součástí výstavy je i prodejna se stavebnicemi LEGO. Více informací o výstavě najdete na https://www.czechrepubrick.cz/lipno-nad-vltavou.

Komerční článek
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz