Zahraničí

V moři objevili nebezpečnou bakterii. Ihned museli uzavřít pláž

V moři objevili nebezpečnou bakterii. Ihned museli uzavřít pláž
Pláž Stogi v Gdaňsku Zdroj: Getty Images

Kvůli znepokojivému nálezu nebezpečné bakterie musel zavřít plavecký areál v polském Gdaňsku. Testy budou hygienici pro jistotu provádět znovu. Pláž zůstane uzavřená až do doby, než se nepodaří prokázat, že bakterie už ve vodě není.

Na polské pláži Stogi ve městě Gdaňsk u Baltského moře objevili nebezpečnou bakterii Escherichia coli. Ačkoliv měl plavecký areál zahájit sezonu v pátek, kvůli nálezu bakterie je až do odvolání uzavřen. Informaci přinesl polský web polsatnews.pl.

Podle Łukasze Iwańského, manažera gdaňských plaveckých areálů, odebralo polské ministerstvo zdravotnictví vzorky vody z tohoto areálu ve středu. Informaci potvrdila Anna Obuchowska, zástupkyně státního hygienického inspektora polské oblasti Pomořansko.  

Související obsah

Podle webu tvp.info vlaje na věži plavčíka červená vlajka. Plavčíci doporučují se na místě nekoupat. V pátek nicméně otevřela nedaleká pláž Brzeźno. Další gdaňské pláže plánují otevřít 1. července. Plavecký areál Stogi bude zavřen až do doby, než se podaří vyloučit přítomnost bakterie ve vodě.

Bakterie Escherichia coli patří do skupiny enterokoků. To jsou bakterie, které žijí nejčastěji ve střevech a pochvě. Způsobují záněty močových cest, gynekologické záněty a způsobit mohou i otravu krve.

Jak čistá jsou česká přírodní koupaliště? Podívejte se na reportáž:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz