Domácí

Koupaliště ve Vsetíně obsadili nepřizpůsobiví. Obtěžovali ženy v kabinkách

Koupaliště ve Vsetíně obsadili nepřizpůsobiví. Obtěžovali ženy v kabinkách
Ilustrační obrázek Zdroj: Profimedia

Začátek sezony na koupališti ve Vsetíně provázelo několik konfliktů. Nepřizpůsobiví občané totiž nerespektovali pravidla areálu Pod Pecníkem, znečišťovali tam sprchy a toalety a obtěžovali ženy, které se převlékaly v kabinkách. Zakročit musela městská policie.

Návštěvníci vsetínského koupaliště si v sobotu minulý týden při zahájené sezony příliš klidu u vody neužili. Obtěžovala je totiž řada nepřizpůsobivých občanů. Ti k vodě nosili jídlo a pití společně se skleněným nádobím, které se k bazénu nosit nesmí. To byl ale jen začátek jejich řádění.

Byli totiž velmi hluční a navíc nebyli oblečení v souladu s návštěvním řádem. To vše vyvolalo konflikt mezi touto skupinou lidí na jedné straně a ostatními návštěvníky a zaměstnanci koupaliště na straně druhé. "Další problémy vznikly v zázemí koupaliště, kde někteří z těchto návštěvníků v teenegerském věku obtěžovali ženy převlékající se v kabinkách či záměrně znečisťovali toalety a sprchy," popsal situaci místostarosta Vsetína Tomáš Pifka.

Související obsah

Na místo byla v průběhu dne čtyřikrát přivolána hlídka městské policie, která situaci řešila, ale po jejím odjezdu se stav vždy opět vyhrotil. Stejná skupina se pak na koupališti objevila i v neděli a problémy se stupňovaly.

Od pátku proto platí na koupališti Pod Pecníkem mnohem tvrdší opatření než dosud.

"Na koupališti budou po celou provozní dobu přítomni dva pracovníci, kteří se zaměří na dodržování pořádku, aby se všichni mohli cítit bezpečně a užít si koupání. V případě nedodržení návštěvního řádu budou narušitelé vyvedeni mimo areál," dodal Pifka.  

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz