Zahraničí

Fotbalový zápas i antický amfiteátr. Reportérka TV Nova cestuje po Chorvatsku

Štáb TV Nova je na cestě po Chorvatsku, v pátek natáčel ve třech známých letoviscích na západním pobřeží Istrie. Už teď je tam slyšet čeština na každém kroku. A není to prý přílivem turistů.

Mládežnického fotbalového turnaje Jadran Cup v Umagu se účastní 15 českých klubů. Češtinu tak zaslechnete nejen na pláži. Fotbalový turnaj se tam nehraje náhodou. Třináctitisícové město žije sportem, což dokazuje tamních 55 sportovních klubů. Jedničkou je tenis, ten si tam můžete zahrát na 80 kurtech.

V Umagu je i největší kemp na celé Istrii, který pojme více než 11 tisíc rekreantů. Dovnitř ale štáb s kamerou nepustili. Reportérka s kameramanem se vykoupali až v sousední Pule, která nabízí mimořádně čisté pláže i historické skvosty, jako je římský amfiteátr z prvního století.

Související obsah

​V minulosti tam sledovalo zápasy gladiátorů více než 2 000 diváků, teď je místo dějištěm především koncertů. Vystupoval tam třeba Elton John. Na závěr návštěvy starobylé Puly štáb nezapomněl ochutnat ani tamní specialitu, kterou je polévka z červeného vína s cukrem, olejem a pečivem.

jal, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz