Domácí

VIDEO: Obec u Prahy zaplavilo bahno. Lidé takovou pohromu nepamatují

Silné bouřky se prohnaly v noci na sobotu Českou republikou. Vesnice Libeň u Prahy se rázem změnila v bahnité peklo. Lidé takovou pohromu už dlouho nepamatují.

Večer a noc hrůzy zažili obyvatelé Libně, která je součástí obce Libeř nedaleko Prahy. Poté, co se oblastí v noci na sobotu prohnaly silné bouřky, zaplavilo vesnici bahno. Lidé tak už od brzkého rána uklízeli hnědý povlak ze svých dvorů a ulic. U některých stavení voda a bahno zničily zahrady.

"Celá zahrada to odnesla. Všechno to přišlo z pole. Bouřky trvaly někdy od devíti večer po celou noc," popsal jeden z tamních obyvatel.

Související obsah

Lidé v obci dlouho takovou pohromu nezažili. "Je to tak jednou za 15 let," měl jasno další z oslovených. Začátek léta tak pro tamní obyvatele není příliš veselý. Následky bahnité záplavy budou ze svých pozemků totiž odklízet ještě dlouho.

Během soboty by deště měly na většině území ustávat a v neděli očekávají meteorologové jasno a tropické teploty, které se vyšplhají až na 32 °C. Další vydatné srážky a silné bouřky by měly dorazit už během noci na úterý.

Podívejte se na reportáž:

 

Aktuální předpověď počasí

Sledujte aktuální předpověď počasí v České republice i ve vašem kraji.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz