Domácí

Premiér Fiala se v Lánech sešel s prezidentem. Řešili nového ministra

Premiér Fiala se v Lánech sešel s prezidentem. Řešili nového ministra
Prezident Miloš Zeman se v Lánech setkal s premiérem Petrem Fialou (ODS) Zdroj: Twitter / @PREZIDENTmluvci

Prezident Miloš Zeman se v pondělí odpoledne setkal na zámku v Lánech s premiérem Petrem Fialou (ODS). Jednalo se o pravidelné pracovní setkání. Na programu bylo například jmenování nového ministra školství.

K dalšímu společnému jednání usedli v pondělí odpoledne prezident Miloš Zeman a premiér Petr Fiala. V Lánech probírali například summit NATO, který se bude od úterý konat v Madridu. Zemana tam bude zastupovat právě Fiala. Dalším z témat bylo jmenování nového ministra školství.

Tím by se měl stát Vladimír Balaš (nestr. za STAN), který by ve funkci nahradil Petra Gazdíka. Ten z funkce odstoupil kvůli svým kontaktům s Michalem Redlem, jenž je obviněný v kauze Dozimetr.

Související obsah

Prezident se s novým kandidátem na post ministra školství sejde v úterý. "Oznámil mi, že ve středu bude jmenovat pana Baláše členem vlády a ministrem školství, mládeže a tělovýchovy," řekl po jednání premiér. 

Fiala se spolu se Zemanem setkal naposledy 21. května, kdy pozval prezident předsedu vlády na jednání se svým expertním týmem. Tehdy řešili například české předsednictví v Radě Evropské unie a válku na Ukrajině.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz