Počasí

Při bouřkách voda zaplavila hlavní silnici. Vlak narazil do naplaveného kamení

Mohutné bouřky, které v noci z pondělí na úterý zasáhly Česko, doprovázely lijáky i krupobití. Třeba na Teplicku voda zaplavila hlavní cestu, na Orlickoústecku zase narazil vlak do naplaveného kamení.

České dráhy (ČD) musely v úseku mezi Chocní a Českou Třebovou odřeknout vlak Os 5059. Omezené jsou i spoje EC 121 Valašský expres, EN 442 Slovakia, SC 516 Pendolino, IC 518 Ostravan, IC 524 Přerovský zubr, R 874 Svitava, R 876 Svitava, R 883 Slovácký expres a R 896 Slovácký expres. "Vlaky dálkové dopravy vyčkají obnovení provozu ve vhodných stanicích," informovaly v úterý ráno ČD.

Můžou za to noční lijáky. Ty vyplavily na koleje kamení. Do toho mezi Chocní a Ústím nad Orlicí narazil okolo čtvrté hodiny ráno vlak R 876. Omezení provozu trvalo podle Českých drah do sedmi hodin ráno. Vlaky ale nabraly při čekání zpoždění. 

Noční bouřka poškodila i trať z Plzně do Českých Budějovic. "Intenzivní noční bouřka ovlivnila provoz na trati z Plzně do Českých Budějovic. U Strakonic opravujeme podemletou kolej a trakční vedení poškozené popadanými stromy. Práce podle dosavadních předpokladů potrvají celé dopoledne, mezi Strakonicemi a Horažďovicemi jezdí náhradní doprava," upozornila v úterý ráno Správa železnic.

Vyplavená voda dělala potíže i na Teplicku. Zaplavila tam totiž hlavní silnici. Právě v tomto okrese museli hasiči zasahovat nejvíce. Už v pondělí večer tam vyjeli ke 22 událostem. "Ve 14 případech čerpali vodu. Nejčastěji ze sklepů a zatopených částí vozovek, v několika případech z přízemí objektů. V Klapém uletěl párty stan. V Hudcově vítr opřel trampolínu o dům," uvedli k zásahům na twitteru.

Související obsah

V Jihočeském kraji zase řádila takzvaná supercela, která přinesla obří kroupy. "Ve Volyni jsme zaznamenali i kroupy přes čtyři centimetry," přiblížil Český hydrometeorologický ústav. Tamním obyvatelům poničily kroupy skleníky i auta. 

Bouřky do Česka přišly ze severozápadu v pondělí večer. Kromě krup je doprovázely nárazy větru kolem 70 kilometrů v hodině. Hasiči proto například v Ústeckém kraji nejčastěji odstraňovali spadlé stromy.

Aktuální předpověď počasí

Sledujte aktuální předpověď počasí v České republice i ve vašem kraji.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz