Domácí

Češi strávili víkend na letišti v Barceloně. Teď museli nocovat ještě ve Frankfurtu

Češi strávili víkend na letišti v Barceloně. Teď museli nocovat ještě ve Frankfurtu
Skupina Čechů uvízla na letišti v Barceloně Zdroj: Se souhlasem Lukáše Sýse

Na barcelonském letišti uvázlo v pátek asi 30 Čechů. Aerolinky Eurowings jim totiž zrušily let. Paní Irena Vlasáková, která měla přes Frankfurt přeletět v pondělí do Česka, musela navíc s přáteli přes noc zůstat v Německu.

Do Česka přes Frankfurt paní Irena vyrazila v pondělí v 16 hodin. Poté, co strávila víkend na letišti v Barceloně, musela strávit noc ve Frankfurtu. Do Česka konečně odjela v úterý po poledni. "Už jsme konečně odletěli z Frankfurtu a jsme v Praze," sdělila v úterý po 15. hodině TN.cz

Češi, kteří v Barceloně uvázli, letěli s aerolinkami Eurowings. Ty patří do skupiny Lufthansa. Právě s mateřskou společností letěla paní Irena do Frankfurtu a oproti dceřiné firmě jsou prý její služby nesrovnatelně lepší. "Během půlhodiny nám okamžitě zařídili hotel, dostali jsme poukázky na taxíka a dneska bychom měli ve 12:25 letět," řekla v úterý pro TN.cz. "Úplně jiný přístup než Eurowings, kteří furt říkali, že neví a nechtěli se s námi bavit," dodala.

Související obsah

"Úspěch je v tom, že už nejsme ve Španělsku v Barceloně, kterou už nenávidíme, nenávidíme to letiště, už jsme ve Frankfurtu, už jsme blíže domovu," zaradovala se. Ve Frankfurtu je společně se svými třemi přáteli. "Ta naše skupinka je prokletá. Přátelé potřebují do práce, ono už je úterý," poznamenala.

Skupina, která letěla přes Brusel s aerolinkami Brussels Airlines, už je v Praze. "Dorazili jsme kolem jedné ráno domů na Šumavu a budeme to teď řešit s cestovkou a Eurowings," řekl v úterý TN.cz Lukáš Sýs. "Vím, že německé společnosti měly komplikace a koukali jsme v Barceloně i v Bruselu, že byly zrušené veškeré lety do Mnichova i Frankfurtu," dodal.

Omluva Lufthansy

Za problémy v poslední době už se Lufthansa jednomu ze svých pravidelných zákazníků omluvila. "S tím, jak na severní polokouli začalo léto a jak globální omezení cestování utlumilo, všechny firmy zabývající se letectvím na celém světě téměř denně dosahují limitů v současné době dostupných zdrojů. Nástup komplexní vzdušné dopravy z téměř nuly na současných téměř 90 procent zjevně nepostupuje se spolehlivostí, robustností a dochvilností, kterou bychom vám rádi znovu nabídli," napsali zástupci společnosti.

Související obsah

S tím, jak počet zákazníků v létě roste, se podle firmy situace v blízké době nezlepší. "Pokračující válka na Ukrajině navíc výrazně omezuje dostupný vzdušný prostor v Evropě. To vede k masivním překážkám na obloze, a tím bohužel k dalším zpožděním letů," sdělili. 

"Eurowings byly schopné přepravit více než 95 procent svých klientů o prvním prázdninovém víkendu. A to i přes extrémně náročné podmínky přeplněných terminálů a rekordní počet pasažérů. Určitá zpoždění a výjimečné případy zrušených letů jsou naneštěstí nevyhnutelné v současné situaci, která je ještě ztížená víkendovou stávkou letištního personálu ve Francii," prohlásil pro TN.cz v neděli mluvčí společnosti Eurowings Matthias Eberle. "Upřímně se omlouváme všem našim klientům za jakékoliv nepříjemnosti," doplnil.

Desítky Čechů uvázly v Barceloně minulý týden:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz