Zahraničí

Rybář vylovil z Dunaje obrovského sumce. Měřil téměř dva a půl metru

Ve Štúrovu na Slovensku se tamnímu rybáři podařilo ulovit téměř stokilového sumce. Obrovskou rybu mu z vody pomáhali vytáhnout další tři muži. Rybář sám nevěří, že by se mu kdy podařilo ulovit větší. Co se sumcem udělá, se ale rozhodl rychle.

Na svůj úlovek z minulého týdne může být po právu hrdý rybář ze Štúrova na Slovensku. Chytil totiž sumce vážícího 99,5 kilo. Ryba měřila 244 centimetrů. Kornel Varga chytil obrovského sumce v Dunaji kousek od svého domu. Jak píší tvnoviny.sk, vytáhnout jej z vody zabralo jemu a třem dalším mužům více než hodinu. 

"Podle mě už větší rybu nikdy nechytím," řekl Kornel. Jeho úlovek obdivují i jeho kamarádi. "Není to běžné, určitě je to rarita. Jsem překvapený, že se mu to vůbec podařilo," prozradil televizi Markíza Kornelův kamarád Norbert Schöny.

Související obsah

V jeho koníčku podporuje Kornela Vargu i manželka. "Manžel se dost často věnuje rybaření. Já mu to dovolím. Jasně, dopřeju mu. Ať si to užívá. Jsem na něj hrdá," uvedla jeho partnerka Andrea Ujváryová.

V tom, co s obdivuhodným úlovkem udělá, měl rybář jasno rychle. "Takto kapitální úlovek potřebuje žít dál. Podle mě je starý více než 40 let jako já, tak ať žije dál," dodal Kornel Varga. Na mimořádný zážitek mu ale zbydou na památku alespoň fotky a krásné vzpomínky.

​Požární nádrž skrývala překvapení. Po vypuštění se na dně objevil zlatý sumec. Podívejte se na reportáž z prosince roku 2020:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz