Zahraničí

Zázrak! Chlapečka hledali osm dní. Našli ho živého v kanále

Zázrak! Chlapečka hledali osm dní. Našli ho živého v kanále
Ilustrační snímek Zdroj: TV Nova

Neuvěřitelné osmidenní pátrání po osmiletém postiženém chlapci z německého Oldenburgu má šťastný konec. Policistům se ho podařilo vypátrat v kanalizační šachtě. Chlapec jako zázrakem vyvázl bez větších zranění.

Osm dní pátrali po mentálně postiženém osmiletém Joeovi němečtí policisté v Oldenburgu. Dlouhé pátrání nakonec mělo šťastný konec, chlapce se podařilo najít díky pozornému kolemjdoucímu, který si všiml podivných zvuků z kanalizace.

Policisté zahájili vyšetřování, a protože nebylo jasné, jak se kluk do kanalizace dostal, mezi pravděpodobnými možnostmi bylo i cizí zavinění. To ale v úterý zavrhli a vysvětlili, co se stalo.

Související obsah

"Po vyhodnocení všech stop a indicií nyní policisté předpokládají, že Joe v den zmizení prolezl stokou do dešťové kanalizace a po několika metrech tam ztratil orientaci. Policie v tuto chvíli vyloučila cizí nedbalost. Z pohledu policie lze nyní předpokládat, že Joe se v systému čím dál tím více ztrácel a nemohl už najít východ. První prohlášení chlapce tuto domněnku potvrzuje. Navíc vyšetřovatelé nemají žádný důkaz, že by Joe mohl být během osmi dnů mimo tento kanálový systém," uvedl policejní mluvčí Stephan Klatte.

Hoch, kterého se podařilo najít minulý týden v sobotu, je stále v nemocnici. "Vyšetřovatelům se zatím nepodařilo chlapce podrobně vyslechnout. Osmiletý chlapec zůstává v nemocnici. Policie z úcty k chlapci a jeho rodině žádá, aby se vyhýbali otázkám o jeho zdraví," dodala Klatte.

Podle Sky News bylo dítě záchrankou převezeno do nemocnice s podchlazením, ale žádné větší zranění nemělo. Jeho otec pak potvrdil, že na to, v jakých podmínkách se jeho syn přes týden nacházel, se mu vede dobře.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz