Domácí

V detenčním zařízení u Plzně vypukla vzpoura. Vyhrožovali zapálením areálu

V detenčním zařízení u Plzně vypukla vzpoura. Vyhrožovali zapálením areálu
Detenční zařízení Balková Zdroj: Ladislav Němec / MAFRA / Profimedia

V Zařízení pro zajištění cizinců Balková na Plzeňsku se v úterý večer ke vzbouřili zadržení. Ti se společně zabarikádovali a údajně i vyhrožovali, že objekt zapálí. Na místě byli policisté i s vrtulníkem. Co přesně ke vzpouře vedlo, však stále není jasné.

V úterý večer zasahovala v Zařízení pro zajištění cizinců Balková cizinecká policie. Vzbouřilo se tam totiž 30 zadržených. Ti se podle informací TV Nova společně zabarikádovali a vyhrožovali, že zařízení zapálí. Na místě bylo větší množství policistů i s vrtulníkem. Zatím ale není jisté, co cizince ke vzpouře přimělo. Mluvčí plzeňských policistů redakci TN.cz řekla, že se k tomu nemůže vyjadřovat.

"V Zařízení pro zajištění cizinců Bálková došlo v úterý večer k mimořádné situaci. Jednalo se o pokus o narušení veřejného pořádku. Přivoláno bylo přibližně 30 policistů pořádkových jednotek a jeden policista, který hovoří arabským jazykem. Právě díky jeho intervenci a komunikaci s cizinci došlo k celkovému zklidnění situace," řekla mluvčí cizinecké policie Renata Grecmanová.

Související obsah

Podle cizinecké policie se při vzpouře nikdo nezranil a nevznikly ani žádné škody. "Cizinci upustili od svého dalšího jednání a zátarasy odstranili. Byla provedena bezpečnostní prohlídka ubytovacích prostor. Nebyla zjištěna ani škoda na majetku, ani zranění přítomných osob," dodala Grecmanová.

Vzpoura tak neměla dlouhého trvání. Podle webu Krimi Plzeň před desátou hodinou večer z areálu, jehož okolí bylo uzavřeno, odjelo několik policejních konvojů. Akce tak záhy skončila. 

​Webu Krimi Plzeň se podařilo získat vyjádření od zdroje přímo ze zařízení. "Ostraha tam byla kontrolovat jednoho cizince, který je hodně problematický. Jenže jemu na pomoc přišli další, ostrahu úplně vytlačili z patra, a když ostraze na pomoc šla policie, tak vytlačili i ji. To už útočilo asi třicet nebo čtyřicet cizinců, a když přemohli policii, tak se tam zabarikádovali," řekl webu Krimi Plzeň jeho zdroj přímo ze zařízení.

V detenčním zařízení jsou lidé, kteří se po Česku pohybovali nelegálně. V zařízení už jedna taková vzpoura před pěti lety proběhla.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz