Zahraničí

Poslední přeživší strůjce atentátů v Paříži byl odsouzen. Dostal doživotí

Francouzský soud ve středu shledal 32letého Salaha Abdeslama vinného z terorismu a vraždy. Muž marockého původu je jediným přeživším strůjcem atentátů v Paříži v roce 2015, při kterých bylo zabito 130 lidí. Soud ho poslal na doživotí do vězení.

Jediný přeživší člen desetičlenné skupiny, která v listopadu roku 2015 provedla sérii krvavých atentátů v Paříži, byl odsouzen. Podle agentury Reuters se jednalo o nejdelší proces v poválečné historii Francie. Soud ho shledal vinným z terorismu a vraždy, na což ho poslal na doživotí do vězení bez možnosti podmíněného propuštění. 

Související obsah

​Jedná se tak podle francouzských zákonů o nejvyšší možný trest. Soud shledal vinnými v souvislosti s terorismem dalších 18 obžalovaných, kteří dostali tresty od 8 do 30 let ve vězení. Hlavním podezřelým byl právě Abdeslam, který ale u soudu trval na tom, že není vrahem.

Jako důkaz předložil to, že v den atentátu se rozhodl svou sebevražednou vestu neodpálit a místo toho ji zlikvidoval. Podle soudu ale byla vesta vadná, soudce proto nevěřil, že Abdeslam na poslední chvíli změnil názor.

Dne 13. listopadu 2015 při atentátech v barech, restauracích, na fotbalovém stadionu a v koncertním sále zemřelo 130 lidí.


TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz