Domácí

Bouře a voda decimovaly Týn nad Vltavou. Vážné škody na náměstí

Vydatný déšť způsobil v Jihočeském kraji povodně. Voda zaplavila i Týn nad Vltavou na Českobudějovicku. Poničila tamní náměstí a zatopila několik domů.

Náměstí Míru v Týnu nad Vltavou musí být ve čtvrtek dopoledne uzavřené. Můžou za to bouřky, které v Česku řádily od středečního večera. S sebou přinesly i vydatný déšť, který způsobil bleskové povodně.

Voda tamní náměstí poničila a ze země vytrhla dlažební kostky. Zároveň zatopila několik domů. "Týn nad Vltavou byl jedním z nejpostiženějších míst našeho kraje," řekla TN.cz mluvčí jihočeských hasičů Vendula Matějů. "Prudké deště nestihla brát kanalizace, tok byl silný a zaplavoval domy. Kvůli silnému toku jsme museli přistoupit kromě odčerpávání vody i k regulaci, museli jsme tedy například kopat strouhy, aby do domů voda netekla," dodala.

Související obsah

V Jihočeském kraji ale povodně nezpůsobovaly potíže jen v Týnu nad Vltavou. "Od půlnoci do šesté hodiny ranní vyjely jednotky profesionálních a dobrovolných hasičů k 25 událostem," informovali hasiči ve čtvrtek ráno. "Ve 14 případech šlo o odklízení popadaných stromů, kdy příčinou pádu nemusel být jen vítr, ale také podmáčená zem. V obcích Brloh a Vesce, části obce Čeraz spadl strom na domy – nikdo nebyl zraněn. Na sedmi místech jsme čerpali vodu ze zatopených sklepů rodinných domů či například penzionů," upozornili.

Hodně práce měli hasiči i v Českém Krumlově. Tam se vylila řeka Polečnice. Všechny řeky v kraji už ale kulminovaly a od rána se situace uklidňuje. Při bouřkách ve středu a ve čtvrtek ničily kroupy auta, několika lidem vypadla elektřina a u Karlštejna vykolejil vlak. Více se dozvíte zde

TN.cz

Aktuální předpověď počasí

Sledujte aktuální předpověď počasí v České republice i ve vašem kraji.

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz