Zajímavosti

Krušná noc Libora Boučka: Voda mu vyplavila dům, zasahovat museli i hasiči

Krušná noc Libora Boučka: Voda mu vyplavila dům, zasahovat museli i hasiči
Libor Bouček Zdroj: Martin HyklCzech News Center / CNC / Profimedia

Velká voda v noci na čtvrtek vyplavila hned několik obydlí a vtrhla i do domu televizního a rozhlasového moderátora Libora Boučka. Na pomoc jemu, manželce Gábině a ročnímu Albertovi přispěchali sousedé a také hasiči. Jak přiznal, s nečekaným přílivem vody si nevěděl rady.

Celé Česko tento týden sužují velmi silné bouřky doprovázené vydatnými lijáky. Hasiči hlásí stovky výjezdů, a to jak k popadaným stromům, tak k zaplaveným domovům. Jejich pomoc v noci na čtvrtek potřeboval i moderátor Libor Bouček. Ačkoliv o řádění přírodních živlů obvykle Čechy pouze jen informuje, teď pocítil ničivou sílu přírody na vlastní kůži.

"Všechno je jednou poprvé. I centimetry vody v domě, i vlastní neschopnost zastavit přítok (respektive potok, kterému jsme najednou stáli v cestě), i první volání na linku 150. Příroda je mocná, silnější než my a voda je živel. Dřív jsem tu větu používal jako frázi, ale po téhle noci vím přesně, jak realistická dokáže být," svěřil se ráno moderátor fanouškům prostřednictvím instagramu.

Související obsah

​Současně poděkoval hasičům za jejich pohotovost, porozumění a podporu, ale také sousedům, kteří ho nenechali na holičkách, i když mohli v klidu spát. "A nejvíc děkuji Gabriele Boučkové za to, že vše zvládáme v harmonii a lásce, kterou neporazí ani potok pramenící v šatně, s malou vlnkou v koupelně, a měnící se v říčku na konci technické místnosti," dodal.

Veškeré plány, které měl Bouček na čtvrtek přichystané, budou muset nyní stranou. I na hraní se synem si chvilku počká. "Jdu si půjčit vysavač na vodu, sehnat vysoušeče a rekapitulovat, co se stalo. A Albert? Bude trošku víc s Prasátkem Peppou. Všem těm, co se potkali s vodou podobně – pevné nervy!" vzkázal na závěr.

Přátelé i fanoušci moderátorovi vyjadřují podporu, i když někteří si neodpustili ani malé pošťouchnutí. "Já nevím, že je raději nevezmeš k moři… Držte se," reagovala třeba manželka dalšího slavného moderátora Monika Marešová. "Co je to za způsoby? Vždyť jste mokrej!" přidal se hláškou z českého filmu Michal. "Plovoucí podlaha?" objevil se pak další komentář. "Někdy to jako rodiče hrozně přeháníme. Plnit dětem sny tak, že si vytopím barák, aby malej viděl, jak vypadá zásah hasičů… pevné nervy a ať jsou škody co nejmenší," popřál Vendelín.

Podle moderátora však syn Albert naštěstí noční zmatky v domě vůbec nezaznamenal. "Zaspal zásah hasičů. Prostě se nenechává rozptýlit ničím, když se má spát," připojil se k debatám.

Zobrazit příspěvek na Instagramu

Příspěvek sdílený Libor Bouček (@liborboucek)

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz